Ana Sayfa · Köşe Yazarları · Dost Siteler · Haber Katagorileri
Ana Menü
Ana Sayfa
Köşe Yazarları
Düğünler Takvimi
Komşularımız
Dost Siteler
Haber Katagorileri
Bize Yazın
Site İçi Arama
Makale Gönder
Haber Gönder
Yararlı Linkler

***KÖPRÜLÜ***
Köprülü Tarihçesi
Köprülüler Rehberi
Köprülü Belediyesi
Köprülü Derneği
Köprülü Tlf.Rehberi
Geleneklerimiz
Manilerimiz
Hastaneler Rehberi
Dêngbej Dinle
Kürtçe Dinle
Kuran Dinle
--------
Ziyaretçi Mesajları
***Resimler **
2008 Videoları -1-
2008 Videoları -2-
2011 Videolar
**Sanal Mezarlık**
Nostalji-1-
Nostalji-2
Anadolu kızları video
En Son İnceleme
Ardahanın Yolları - ...
KÖPRÜLÜ YAYLASINDA B...
Yeni Kanun İle Bilme...
YURT DIŞINDA BULUNAN...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENL...
Anket
Sitede Yayınlanan resimlerden memnunmusunuz?

Evet

Hayır

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Son Fıkralar
Toplam Fıkra -=[23]=-
Yanlış E-Mail
Eyi ki Dik Geldi
Bir Kuru Bir Pilav
Hasta Şikayeti
Poposunda Ne Kalmış?
Bugün Doğan Üyeler
ugur_tanci
FOTO LİMON

OLİMPİYAT

Aras Catering

Yeşil Göle

NAKLİYECİ

Birikim'e yapılan saldırıyı
Birikim yapılan saldırıyı Esenyurt halkı kınanacakGöreve geldiği günden beri yaptığı yanlışları haber yapan gazetecileri korumalarına dövdüren Esenyurt Belediye Başkanı Nemci Kadıoğlu 11 Ocak tarihinde Siyasal Birikim Gazetesine saldırdı.AKP Esenyurt İlçe Teşkilatı’nın Kıraç’ta “sizlere para ve kömür dağıtacağız” yalanıyla yurttaşlardan nüfus cüzdanı topladığını görüntüleyen Siyasal Birikim Gazetesi Haber Müdürü İbrahim Küpeli, AKP’li Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun korumalarının saldırısına uğradı.Başkan Necmi Kadıoğlu’nun korumaları tarafından, Kıraç halkının gözü önünde darp edilen ve yüzlerce insanın tanık olduğu bu saldırıyı Esenyurt belediyesi yalanladı.

11 Ocakta öğle saatlerinde Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun katılımıyla Kıraç bölgesinde gerçekleştirilen toplantıda, yurttaşlardan, “Sizlere para ve kömür dağıtacağız” denilerek nüfus cüzdanları toplandı. Kıraçlıların kandırıldığını ve AKP’ye üye yapılmak istendiklerini anlayan Kıraçlılar AK partililerle kavgaya tutuştular Siyasal Birikim Gazetesi Haber Müdürü İbrahim Küpeli, olayı görüntülemeye başlayınca önce Kadıoğlunun Baş koruması Kadir Aras saldırmak istedi Halk tarafından engellendiği için Kadir Aras geri çekildi ve bir kaç dakika sonra başka korumaları gönderdi. Küpeli bu korumalarında tehditlerini dikkate almadan görüntü almaya devam edince Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun korumalarının saldırısına uğradı.

###Suç duyurusunda bulundu

Olay yerinde bulunan vatandaşların da şahitlik ettiği saldırıda çenesinden darbe alan, gömleği parçalanan Gazeteci Küpeli, ilk önce Kıraç’ta bulunan Yeni Hayat Hastanesi’nden darp raporu aldı. Aldığı raporla Kıraç Jandarması’na başvuran Küpeli, AKP’li Başkan Kadıoğlu ve korumaları hakkında suç duyurusunda bulundu.###Kadıoğlu’nun ilk icraatı değil bu

Kadıoğlu, 2006 yılında Gelecek Gazetesi Haber Müdürü Hüsamettin Erbaş’ı hedef göstermiş, Yine 2008’in son aylarında Gelecek Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Cihan Güner, gazete bürosunda kimliği belirsiz 3 kişinin saldırısına uğramış, saldırıdan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nu sorumlu tutmuştu.Ben gazeteci dövdürmem gerekirse kendim döverim diyerek art niyetini istemeden ortaya koymuştur Onun öncesinde Kamil Uci ve birkaç basın mensubu aylarca belediyenin içine sokulmamış sözlü saldırılarda bulunulmuştu18 Ekim 2008’de de Aleyhine yapılan habere tahammül edemeyen, Kadıoğlu, okul servisi için mücadele eden velilerin sesini duyurmak isteyen Hayat TV Muhabiri Savaş Gülelçin’e yumruk atarak, yaralanmasına sebep olmuştu. Başından ve bacaklarından yaralanan muhabir Gülelçin, suç duyurusunda bulunmuştu.### Saldırının asıl nedeni aşağıdaki sorularımız oldu

Siyasal Birikim Gazetesinin 260. sayısında Esenyurt Belediye Başkanın yanıtlaması üzere kalem aldğı soruları Kadıoğlu dayakla cevap verdiSn. Necmi Kadıoğlu Esenyurt halkına Açıklar Mısınız?

1-Esenyurt Belediyesinin onca geliri varken neden icralık belediyeler arasına girdi Esenyurt halkına açıklar mısınız?

2 - Esenyurt'ta hizmetleri anlatan dev pankartlar yaptırıp asıyorsunuz. Bunların parasını siz cebinizden mi ödüyorsunuz yoksa Esenyurt Belediyesinin kasasından mı ödüyorsunuz, ve bu pankartların vergilerini ödüyormusunuz.?

4 – Her yıl Kurban Bayramında Kurban pazarında çadır başına 3 bin YTL aldınız, o kadar fazlada hizmet yoktu ve her yer çamur içinde olduğu için fazlabir giderinizde olmadı. Kurban çadırlarından peşin olarak topladığınız parayı belediyenin bütçesine mi aktardınız? Yoksa başka derneklere mi aktardınız?

5 - Dernek gecelerinde 10-20-30 bin YTL bağış yapıyorsunuz. Bunun kaynağını nereden ?

6 - Anadolu'da Festival ağalıkları yapıyorsunuz, okullar yapıyorsunuz. Bunların kaynağı nerden ?

7- Mehterçeşme Mahalle Muhtarlık binasında, spor kulübü adı altında kadınların toplandığı kulüpte bir tane spor aleti yok. Bunların içerisinde maaş alan bayanlar var. Bu kadınlar neden orada toplanıyor ve maaş alanlar hangi vasıfla bu maaşı alıyorlar?

8 - Belediyenin yakınındaki köprünün üzerindeki Esenyurt'un trilyonluk tanıtım levhasının ihalesini eşinizin de içinde olduğu AKP Esenyurt ilçe Kadın Kollarına verdiğiniz söyleniyor doğruysa, kadın kolların bunu ödeyecek sermayesi var mı?

9 - Esenyurt'un trafiğini felç eden ESKULE' ye hizmetlerinizi anlatan pankartları bilerek mi astınız yoksa Esenyurt halkıyla dalgamı geçtiniz?

10 - Esenyurt Belediyesi ve yan kuruluşlarında çalışanların sayısını ve hangi vasıflarda görev yaptıklarını açıklar mısınız?

11- Esenyurt ta bir yardım havuzu oluşturdunuz söyleniyor, doğruysa Bugüne kadar kimlerden yardım aldığınızı ve nerelere verdiğinizi?

12 - Esenyurt Belediyesi Zabıta Müdürü Dursun Ergen neden dövüldü hangi yöntemlerle uzaklaştırıldı mağdur edildi?

13-Esenyurt belediyesinin 140 Trilyonluk bütçeni nerelere harcandığını Esenyurt halkına açıklarmısınız?

ı14-Es kulenin yeri dinlenme park iken neden işi yerine çevirdiniz. Arsa maliklerinin olurunu aldınızmı almadıysanız Arsa sahiplerine hesap nasıl vereceksiniz

15 – Birlik caddesinden gelen ve Doğan Aralsı Caddesinin altından geçen alt geçit tünelini neden iptal ettiniz bitmesi halinde trafiğin yoğunluğu ikiye katlanacağı uyarısını yapan Esenyurt halkının sesin dinlemeden yaptırdığınız ve bir milyar dolar getirisi olduğu söylenen ve Hak arasında ESKULE Trafik canavarı hakkında bilgi verimisin?

16- Milyarlarca lira yatırım yaparak Alt geçit yaptırmak için kazıklar çaktırdınız fakat bundan vaz geçip ES KULENİN inşaatına başladınız tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan ve tarafınızdan toprağa gömülen bu milyarların hesabını nasıl vermeyi düşünüyorsunuz?

Bunun gibi yüzlerce soru Esenyurt caddelerinde dolaşırken biz basın mensupları kamuoyun bilgilendirme ve kimselerin töhmet altında kalmaması için görevimiz yaparken bilmeden ve bilinçsizce kaba kuvvetle engellenmekte

Şimdi Esenyurt Halkının yanında duran ve haksızlıklar karşı çıkıp gizli olaylara kamu oyuna aktarmak için sorduğumuz 16 Sorunun cevabın almak ve siyasi iradesine sahip çıkmak ve Haber özgürlüğün engelleyen Gazetecileri döven tartaklayan Esenyurt belediyesinin hesap vermesi için Esenyurt’taki Sivil toplum örgütlerinin Cumhuriyet meydanında 17 Ocak Saat 14.00 yapacağı Basın açıklamasana de bütün halkamızı bekliyoruz.

Siyasal Birikim Gazetesi

İrtibat; Tel; 0212 590 58 24 – 593 80 27 –

e- mail:s.birikim@mynet.com
Yorumlar
Henüz bir yorum gönderilmemiş.
Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Etkinlik takvimi
Ağustos 2018  Eylül 2018  Ekim2018
PSÇPCCP
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sanal Mezarlık

ÖZYURT PANSİYON

Polat Oto

Reklam

Videoları İzle

Yaylaları İzle

Köprülü Yaylası Videoları için tıkla

Giriş
Kullanıcı Adı

ŞifreHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Şifreni mi unuttun?
Yeni bir tane istemek için buraya basın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

kunt312
08/16/2018 06:31
güncel [url=http://borsacanli.ne
t] borsa canlı [/url] ekranı ile sitemizden borsa verilerini anlık öğrenebilirsiniz.


fikri hoca
11/03/2016 19:16
Yüce ALLAH,a duan hastahanede ve evlerinde hasta olan ve şifa bekleyenlere ALLAH Hayırlı şifalar nasip etsin E FİKRİ HOCA

fikri hoca
11/16/2015 10:07
ARZU VE İSTEYİM/ Tüm hastahanelerden ve evlerinden hasta olan bay ve bayan kardeşlerime yüce ALLAH. tan acil şıfalar dilerim.Dermansız hastalık vermesin İNŞALLAH,amin. E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
10/18/2015 16:23
Hastahanede veya evlerinde hasta olanlara ALLAH,tan hayırlı acil şifalar dilerim.E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
06/26/2015 19:19
tüm hastalara yüce ALLAHtan acil şifalar dilerim E İMAM FİKRİ HOCA