Ana Sayfa · Köşe Yazarları · Dost Siteler · Haber Katagorileri
Ana Menü
Ana Sayfa
Köşe Yazarları
Düğünler Takvimi
Komşularımız
Dost Siteler
Haber Katagorileri
Bize Yazın
Site İçi Arama
Makale Gönder
Haber Gönder
Yararlı Linkler

***KÖPRÜLÜ***
Köprülü Tarihçesi
Köprülüler Rehberi
Köprülü Belediyesi
Köprülü Derneği
Köprülü Tlf.Rehberi
Geleneklerimiz
Manilerimiz
Hastaneler Rehberi
Dêngbej Dinle
Kürtçe Dinle
Kuran Dinle
--------
Ziyaretçi Mesajları
***Resimler **
2008 Videoları -1-
2008 Videoları -2-
2011 Videolar
**Sanal Mezarlık**
Nostalji-1-
Nostalji-2
Anadolu kızları video
En Son İnceleme
Ardahanın Yolları - ...
KÖPRÜLÜ YAYLASINDA B...
Yeni Kanun İle Bilme...
YURT DIŞINDA BULUNAN...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENL...
Anket
Sitede Yayınlanan resimlerden memnunmusunuz?

Evet

Hayır

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Son Fıkralar
Toplam Fıkra -=[23]=-
Yanlış E-Mail
Eyi ki Dik Geldi
Bir Kuru Bir Pilav
Hasta Şikayeti
Poposunda Ne Kalmış?
Bugün Doğan Üyeler
ugur_tanci
FOTO LİMON

OLİMPİYAT

Aras Catering

Yeşil Göle

NAKLİYECİ

BU GÜZEL BÖLGEYE YATIRIM VAKTİ GELDİ.
Değerli Hemşerilerim;
Dünyada ki ekonomik ve ekolojik şartlar bölgemiz için.önemli bir fırsat yaratmaktadır.Bölgemizde var olan tarım ve hayvancılık potansiyeli,ülke geneli,ve bölge için kayda değer bir önem arzetmektedir.aslında hiçbir bölgede olmayan bu potansiyel,yıllarca verimsiz kullanıldı ve kullanılmaktadır.Gerek devletin ihmali,gerekse bölge insanının bilinçlenmeyişi,bu önemli fırsatın kullanılmasını engellemiştir.Tarım ve köyişleri Bakanlığının çıkardığı haritaya bakacak olursak,bölgemiz çok önemli bir süt ve süt ürünleri üretim merkezidir.Halihazırda önemli olmasının yanında birde gelişime açık şartlara elverişli olmasıda aşikardır.Bakın Türkiye genelindeki süt ve ürünlerini üretim yoğunluklarına,hiç biri bölgemize rakip olamayacak olmalarına rağmen,bizden kat be kat önde olmaları anlaşılır bir durum değildir.Bunu kabullenmek,bölgenin kaderiyle oynamayla eşdeğerdir.
Kıt şartlarda yapılan üretimde,gerek ulusal gerekse uluslararsı standartlara uygun olmadığından dar bir çevrede heba edilmektedir.O Kadar ürün çeşidi içinde sadece KAŞAR peynirini standartlara uygun üretiliyor olması yetersizdir.
Arada bir gezdiğim GIDA FUAR'larında Bölgemizin en büyük üreticileri bile yeterince yer almamaları,yada yetersiz olmaları sorunu özetliyor aslında.

YAPILABİLECEKLER:
(sadece köyümüzle sınırlı yazıyorum)

Köydeki veyakın çevre köylerdeki süt hayvanları taranmalı,süt bakımından verimli ve iklim şartlarına elverişli cins hayvanlarla değişim sağlanmalı,
İşlenecek süt ürünleri belirlenmeli,Üretimin her aşamasındaki ürünler kullanılmalı ve uluslararsı standartlara uygunluğu sağlanmalıdır.
Köyün ekonomisine çok önemli katkı sağlayacak bir süt ve süt ürünleri işleme tesisi kurulmalı.Bölgenin özelliklerini yansıtan bir MARKA yaratılmalı.Özellilkle bölgemizde üretilebilecek katmadeğeri yüksek çeşitler üretilmeli örneğin:kaşar peyniri,beyaz peynir,örgü peyniri,hellim peyniri,tulum peyniri,çeçil peynir,gravyer,permasan peyniri,teryağı,pastörize edilmiş süt v.s. Bütün bunlar uluslarası stadartlara uygun olarak işlenip üretilmeli.
Ayrıca bunlar;kalite kategorilerine ayrılabilir başka yerde olmayan önemli bir avantajda sağlayabilir,Mesela Nisan-temmuz arası özel üretim tereyağı ve peynirler için özel bir kategori oluşturulabilir.Ekolojik tarımın yayılıyor olması önemli bir fırsata dönüştürülebilir.Buradaki hayvancılığın doğal şartlarda yapılıyor olması benzersiz bir avantaj sağlayacağı kesin.Bunları yaparken doğallığı koruyacak çok dikkatli adımlar atılmalıdır.Mesela kimyasal gübreler kullanmak yerine sulama sistemleri tercih edilmelidir,

Aslında saydıklarımın yapılamayacak imkansız şeyler olmadığını aşağıda vereceğim ekipman,ve üretim-pazarlama stratejisiyle ne kadar yapılabili olduğunu göreceksiniz.

GERKLİ EKİPMAN:
Standartlara uygun üretim tesisi binası
2 Adet büyük süt depolama tankı
2 Adet süt pastörizasyon tankı
2 Adet peynir yoğurma kazanı
Kalıplama ünitesi
Vakkumlama ve ambalajlama unitesi
Baskı ve paketleme ünitesi
Tereyağı üretim kazanı
Gerekli olan önemli ekipmanlar bunlar olmakla beraber ayrıntılarda kullanılacak diğer
araç gereçler ide katacak olursak çok ta büyük meblağlar tutmamaktadır.Hatta bütün bunları yapan bir tanıdığım yatırımın karşılığını 2 yılda aldığınıda beyan ediyor vede makul buluyorum.

Tüm bunlar temin edildikten sonra,gerekli yaşal işlemler ruhsatlar,kalite belgeleri alındıktan sonra sıra ii bir satış pazarlama stratejisi oluşturmaya geliyor.tüm satış-pazarlama teknikleri ve teknoloji iyi kullanıldığında,zaten kaliteli ve benzersiz olan mamüller pazardaki hak ettiği yeri kısa sürede alacağından kimsenin şüphesi olmasın,Gerek bölgesel,gerekse yurt genelindeki gıda fuarlarında,intenet ortamında ilgili yazılı basında,tanıtımı iyi yapılmalı,gıda toptancıları ve büyük marketlerle düzenli çalışılması durumunda devasa bir pazar da hak ettiği payı mutlaka lacaktır.Bu bölgenin en önemli kurtuluş yollarından bir tanesidir.Burada yapılacak ve olumlu sonuçlanacak bir çalışma diğer yakın bölgelerede örnek olacaktır.Bütün bunları 2-3 ortaklı bir aile şirketinin,yapabileceği gibi,belediye ve derneğin ortak bir yatırım planıylada olabilecek bir hadisedir.Böyle bir plan varmıdır halihazırda bilmiyorum ama.Bir an önce planlanıp uygulamaya geçilirse,sonraki adımları daha kolay gelişecektir,Gelişmiş bölge ve toplumların böyle düzenli vede büyük çaplı projelerle ilerlediklerini görüyoruz.Büyük düşünmek hızlı atılım yapmak bölgemiz için de şık olacaktır
Saygılarımla
Oktay ÖZAKDAĞ

Yorumlar
Serkan_karakilic - December 27 2008 12:56:55
Erdem DEĞİRMENCİ Abimizin Bal üzerine yaptığı tespitler ve Oktay ÖZAKDAĞ Abimizin Süt ve Süt ürünleri ile alakalı tespitleri ve çözüm önerileri'nin dikkate alınması gerekiyor.Bölgemizin ekonomisini geliştirecek,refah seviyesini artıracak bu ve benzeri öneriler,çalışmalar ufkumuzun genişlemesine ve çalışmaların işlevsel hala gelmesine zemin hazırlayacaktır...
ERDEM - December 27 2008 14:22:39
Sayın Oktay Bey;
Yazınızı beğenerek okudum ve konuya ilginizden dolayıda memnun kaldım.
Ancak benimde bazı tespitlerim oldu anuda sizlerle paylaşmak isterim. Öncelikle bizim bölgemizdeki hayvancılık potansiyelinin kadma değerinin dışarıya gştmesinin en büyük sebebi bu işleri yapacak insanların günümüzü takip edecek bilgi ve imkanlar sahip olmadığındandır. Bu bilgi ve imkanları sıralauack olursak;
1- Verimli hayvancılık yapacak yüksek okul mezunu kalifiye insan yetiştiremedik.
2- Hayvancılık yapmay müsait alt yapı yatırmları yapmadan kara düzen yapmay çalıştık. Fenni ahır sistemi ile alakalı yatırım yapmayı hiç düşünmedik.
3- Süt ve et verimi yüksek hayvan ırkı konusunda doğru düzgün araştırma ve geliştirme yapmadık ve yapmayıda düşünmüyoruz.
4- Hayvancılık yaparken bu işin en önemli girdi kalemi hayvan hariçinde yemdir. Bölgemizde kla**** düzende sadece merlarımızda yetişen ottan istifade ettik. YApılacak fenni ahırlarda en verimli yem ne kullanırız, bu konuda bölgemizde hangi yem geliştirilir, geliştirilmezse dışardan en ekonomik nerlerden sağlarız ve bunu topluca nasıl temin ederiz.
5- Tüm bunları yaparken beldemizdeki feodal yapının kırılarak tüm insanlarımızı bu bilince dahil ederek tüm halkın refah seviyesi hedef alınmalı.
6- Sayısı az büyük işletmeler kurarak üretilen ürünleri işlenmesi pazara sunulması konusunda ortak pazar mantığıyla kooperatif kurmalıyız.
7- İşletme kuracak kişileri bir araya getirerek bir üst danışma kurulu oluşturlarak bölgemizde daha önce kurulan işletmelerin hatalarından ve başarılarından ders çıkararak kararlar almalıyız.
8- doğru ürünleri talep dahi olmadan pazar arz adip talep için reklam yatırmı yapıp satış yapmlıyız. Pazarlam ve satış ayrı birimler olmalı.
9- Pazara ürün sunarken büyük şehirlerdeki akrablarımızdan ve dostlarımızdan fikir ve destek almalıyız.
10- İşletmere kurumsal alt yapılar kurmalıyız.(aile işletmelri olsalar dahi)
11- Tüm bu yatırmları yaptıktan sonra:
a- süt ve süt ürünleri
b- et ve et ürünleri
c- yarı mamul deri sanayii
d- Organik güpre tesisi(pazardaki açık %95)
Gübreden bio gaz üretip tedaş a elektirk nerjisi satabiliriz. Bu konuda avrupa ki uygulana projeler çok başarılı olmuştur. Türkiye'dede yenilenebilir enerji yasası kapsamına alınmış bir konudur. Tüm Ardahanın hayvacılık kaderini değiştirebilecek bir konudur.
12- Bölgenmizdeki büyük baş hayvancılık potansiyelinden daha büyük bir potansiye ise tamamen bakir bir şekilde karadenizden gele araıcılara kalmış durumda

Yani kısaca anlatırsak bölgemiz için yapılacak çok şeyler olduğunu hepimiz düşünüyoruz ama sadece içkili eğlence geceleri için bir araya geliyoruz. Bu konuda hep beraber olup fikirler ve ortaklıklar için sık sık bir araya gelip konuşup projeler üretip hayata geçirebiliriz. Bizim bölgemiz çok değerli olup her gecen gün bu değer artacaktır. Tüm dünya ülkeleri küresel ısınmanın en az etkilendiği yerlere yatırım yapmaya devam edecektir.

Saygı ve sevilerimle

Erdem DEĞİRMENCİ
cai123 - August 30 2018 08:35:27
cai123 08.30
adidas sneakers
polo ralph lauren
coach outlet store online
nike air max 2018
nike huarache shoes
ugg outlet store
nfl jerseys
tory burch outlet store
rolex replica watches for sale
canadian goose jacket
louis vuitton factory outlet
kate spade purses
louboutin shoes
ralph lauren uk
skechers outlet
mariners jerseys
mont blanc pen
adidas stan smith
adidas yeezy boost 350
reebok outlet
converse shoes
coach outlet store online
yeezy shoes
pandora charms
fitflops sale clearance
ugg boots
canada goose outlet store
nfl jerseys
mlb jerseys cheap
mulberry handbags
pandora jewelry
cheap jordan shoes
fitflop sandals
kobe shoes
ralph lauren outlet online
nike air max 2018
kate spade bags
columbia outlet
air max 1
christian louboutin shoes
coach factorty outlet store
salvatore ferragamo outlet
coach factory outlet online
red bottom heels
salvatore ferragamo shoes
pandora charms
columbia outlet
ugg outlet
coach canada
supra for sale
fitflop sandals
adidas outlet online
canada goose jackets
kate spade handbags
ralph lauren sale
ugg outlet store
adidas outlet store
tiffany and co jewelry
cheap oakley sunglasses
adidas outlet store
coach outlet online
christian louboutin shoes
ray ban glasses
birkenstock shoes
ugg canada
cheap nfl jerseys wholesale
burberry outlet
pandora outlet store
pandora sale clearance
ralph lauren sale clearance uk
canada goose
nike air max 97
canada goose parka
longchamp outlet online
kate spade handbags
coach outlet canada
ugg canada
yeezy shoes
coach factory outlet
ugg outlet store
underarmour outlet
ugg boots
christian louboutin sale
yeezy boost
nike outlet store online
ecco shoes for women
ralph lauren sale
discount oakley sunglasses
dr martens
philipp plein outlet
salvatore ferragamo shoes
ugg boots
coach factorty outlet online
ralph lauren outlet online
coach outlet store online
ugg boots
ugg outlet store
asics outlet store
cheap jordan shoes
supreme clothing
pandora jewelry outlet
ray ban glasses
asics outlet store
michael kors outlet canada
moncler outlet
michael kors outlet online
nike shoes
air max shoes
michael kors outlet store
supra for sale
philipp plein outlet
rolex replica watches
michael kors outlet clearance
adidas outlet online
new balance outlet store
cheap ray ban sunglasses
rolex replica watches
adidas originals
michael kors outlet store
michael kors canada
birkenstock shoes outlet
pandora charms
ysl outlet
hermes bags
nike outlet store
michael kors outlet online
jordan shoes
ugg outlet online
cheap oakley sunglasses
coach factory outlet
moncler outlet online
red bottom heels
nike air max 2019
michael kors outlet canada
pandora charms sale clearance
adidas shoes
rockies jerseys
retro 11
fitflops sale
ralph lauren outlet online
jordan shoes
adidas nmd r1
cheap jordan shoes
louboutin shoes
pandora canada
white sox jerseys
salvatore ferragamo
kate spade outlet online
nike outlet store
fitflops uk
yeezy boost 350
coach outlet store
coach factory outlet online
nike air max 2019
ecco shoes
canadian goose jacket
gucci outlet online
prada outlet online
athletics jerseys
pandora charms outlet
coach factory outlet online
cheap nike shoes
nike outlet
fitflop uk
christian louboutin shoes
coach factory outlet online
adidas nmd r1
birkenstock outlet store
hermens
cheap oakley sunglasses
adidas nmd runner
coach factory outlet online
kate spade handbags
ralph lauren uk
durant shoes
air jordan retro
nike outlet online
adidas outlet store
ugg canada
michael kors outlet clearance
pandora rings
birkenstock outlet
moncler outlet store
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet online
nike air max 97
nike shoes outlet
canada goose outlet store
kate spade outlet online
vans outlet
polo ralph lauren outlet
coach outlet canada
pandora charms
salvatore ferragamo shoes
longchamp
polo ralph lauren outlet
coach outlet online
nike shox shoes
coach factory outlet online
coach factory outlet online
michael kors outlet store
coach factorty outlet store
ray bans
ralph lauren outlet online
moncler outlet online
nike sneakers
michael kors canada
canada goose
nike air max 2018
coach factory outlet
air more money
tory burch handbags
hermes bag
timberland boots outlet
christian louboutin shoes
diamondbacks jerseys
tiffany and co outlet
reebok outlet
ecco outlet
coach factorty outlet store
oakley sunglasses wholesale
pandora jewelry outlet
coach factory outlet online
nike outlet online
salvatore ferragamo
philipp plein
coach factory outlet online
coach outlet canada
birkenstock outlet store
coach factory outlet
supreme shirts
air max 95
fitflops sale
prada shoes
ugg shoes
polo outlet online
columbia shoes
coach factory outlet online
cheap air jordans
canada goose jackets
coach factorty outlet online
uggs outlet
coach factory outlet
mont blanc pen
kobe shoes
rangers jersey
ugg outlet online
toms outlet online
ferragamo outlet
ugg outlet
michael kors outlet online
ugg boots outlet
timberland shoes
nike sneakers
coach outlet store online clearance
pandora jewelry
tiffany and co outlet
moncler
coach factory outlet online
polo ralph lauren
nike dunks
coach outlet online
adidas superstar shoes
coach outlet store online
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren sale clearance uk
nike outlet
nike shoes
pandora charms
nike air max 2018
ugg outlet online
nike outlet online
pandora outlet
ralph lauren
fendi handbags
supreme shirts
discount oakley sunglasses
coach outlet online
lacoste polo shirts
cheap jordans
coach outlet online
pandora charms outlet
timberland outlet
north face outlet store
yeezy shoes
pandora charms outlet
ralph lauren
kate spade purses
adidas outlet online
coach factory outlet online
christian louboutin shoes
twins jerseys
michael kors handbags
canadian goose
canada goose outlet
louis vuitton outlet store
kate spade outlet
mulberry uk
cheap jordan shoes
ferragamo outlet
coach factory outlet online
kate spade outlet online
cartier watches
moncler coats
angels jerseys
coach outlet online
canada goose coats
coach outlet store online
canada goose outlet
pandora charms outlet
kate spade outlet online
louboutin outlet
christian louboutin sale
coach outlet store online
nike cortez classic
adidas ultra boost
kate spade outlet online
air max 90
coach outlet online
michael kors outlet online
asics outlet
canada goose jackets
cheap jordan shoes
michael kors outlet
jimmy choo
fake rolex
ralph lauren uk
michael kors outlet
pandora jewelry store
coach outlet
adidas yeezy boost
supreme uk
nike free 5.0
jordans
fred perry polo shirts
cheap jordans for sale
kate spade outlet online
burberry outlet store
michael kors outlet online
supreme shirts
coach outlet online
cheap jordans free shipping
ugg boots
michael kors outlet online
tiffany outlet
burberry outlet
ray ban sunglasses discount
coach outlet online
birkenstock outlet
pandora jewelry
city royals jerseys
nike air max 97
reds jerseys
ray ban sunglasses discount
pandora jewelry
pandora jewelry outlet
timberland outlet
cheap jordan shoes
kate spade outlet online
longchamp outlet
brewers jerseys
longchamp outlet
moncler coats
ugg outlet online
michael kors outlet store
dansko shoes
basketball shoes
coach outlet online
hermes outlet
air more money
nike outlet
timberland boots
canada goose jackets
air more uptempo
padres jerseys
air max shoes
michael kors outlet clearance
nike free 5.0
orioles jerseys
braves jerseys
coach outlet online
ecco outlet
cheap jordans
harden vol 1
uggs outlet
philipp plein
pandora jewelry
uggs outlet
fitflops sale
coach outlet store online
pg 2 shoes
vans outlet store
abercrombie kids
angels jerseys
birkenstock outlet online
polo ralph lauren outlet
ralph lauren uk
athletics jerseys
toms outlet store
hermes bags
toms outlet online
pandora charms
coach outlet online
nike running shoes
moncler coats
mlb jerseys wholesale
jimmy choo shoes
adidas nmd runner
prada shoes
kate spade handbags
canada goose coats
rolex replica watches
pandora jewelry
birkin handbags
kyrie 4
devil rays jerseys
cheap jordan shoes
ugg boots outlet
louis vuitton outlet
coach factory outlet
adidas yeezy
kate spade handbags
canada goose
salomon outlet
polo ralph lauren outlet
new balance outlet
coach outlet online
pandora charms sale
air max 87
mulberry outlet uk
uggs outlet
timberland shoes
coach outlet canada
canada goose
adidas outlet
cheap air max
moncler outlet online
fred perry outlet
ugg sale
fitflop sandals
canada goose outlet
discount oakley sunglasses
ecco outlet
air max 87
pandora jewelry
dodgers jerseys
kate spade handbag
air max outlet
nike huarache shoes
pandora charms
louboutin outlet
coach factory outlet online
ronaldo jerseys
ugg outlet store
coach outlet online
marlins jerseys
christian louboutin sale
cheap ray ban sunglasses
salvatore ferragamo outlet
adidas ultra boost
nike sneakers
gucci outlet store
swarovski crystal
salvatore ferragamo outlet
nike tessen
cartier watches
yeezy boost 350
christian louboutin shoes
cheap air jordans
coach outlet online
canada goose
hermes handbags
louis vuitton factory outlet
coach outlet store online
coach factory outlet
christian louboutin shoes
ugg boots
devil rays jerseys
michael kors handbags
adidas yeezy shoes
durant shoes
swarovski crystal
fitflops sale clearance
moncler jackets
tory burch outlet online
michael kors
dr martens boots
adidas shoes
red bottom
nike shox shoes
adidas shoes
timberland outlet
nike zoom
pandora charms sale clearance
braves jerseys
toms shoes
tory burch outlet online
dr martens
converse outlet
cheap oakley sunglasses
air more uptempo
cheap jordans
canada goose
canada goose sale
rockies jerseys
adidas store
adidas campus shoes
moncler jackets
coach outlet online
pandora charms sale
michael kors
ugg outlet store
louboutin outlet
timberland shoes
michael kors outlet clearance
coach outlet
coach outlet online
coach outlet store
air max 90
cheap jordans for sale
harden vol 1
pandora charms sale clearance
louis vuitton outlet
birkenstock sale
nike cortez classic
kate spade outlet online
cai123 08.30
Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Etkinlik takvimi
Ağustos 2018  Eylül 2018  Ekim2018
PSÇPCCP
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sanal Mezarlık

ÖZYURT PANSİYON

Polat Oto

Reklam

Videoları İzle

Yaylaları İzle

Köprülü Yaylası Videoları için tıkla

Giriş
Kullanıcı Adı

ŞifreHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Şifreni mi unuttun?
Yeni bir tane istemek için buraya basın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

kunt312
08/16/2018 06:31
güncel [url=http://borsacanli.ne
t] borsa canlı [/url] ekranı ile sitemizden borsa verilerini anlık öğrenebilirsiniz.


fikri hoca
11/03/2016 19:16
Yüce ALLAH,a duan hastahanede ve evlerinde hasta olan ve şifa bekleyenlere ALLAH Hayırlı şifalar nasip etsin E FİKRİ HOCA

fikri hoca
11/16/2015 10:07
ARZU VE İSTEYİM/ Tüm hastahanelerden ve evlerinden hasta olan bay ve bayan kardeşlerime yüce ALLAH. tan acil şıfalar dilerim.Dermansız hastalık vermesin İNŞALLAH,amin. E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
10/18/2015 16:23
Hastahanede veya evlerinde hasta olanlara ALLAH,tan hayırlı acil şifalar dilerim.E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
06/26/2015 19:19
tüm hastalara yüce ALLAHtan acil şifalar dilerim E İMAM FİKRİ HOCA