Ana Sayfa · Köşe Yazarları · Dost Siteler · Haber Katagorileri
Ana Menü
Ana Sayfa
Köşe Yazarları
Düğünler Takvimi
Komşularımız
Dost Siteler
Haber Katagorileri
Bize Yazın
Site İçi Arama
Makale Gönder
Haber Gönder
Yararlı Linkler

***KÖPRÜLÜ***
Köprülü Tarihçesi
Köprülüler Rehberi
Köprülü Belediyesi
Köprülü Derneği
Köprülü Tlf.Rehberi
Geleneklerimiz
Manilerimiz
Hastaneler Rehberi
Dêngbej Dinle
Kürtçe Dinle
Kuran Dinle
--------
Ziyaretçi Mesajları
***Resimler **
2008 Videoları -1-
2008 Videoları -2-
2011 Videolar
**Sanal Mezarlık**
Nostalji-1-
Nostalji-2
Anadolu kızları video
En Son İnceleme
Ardahanın Yolları - ...
KÖPRÜLÜ YAYLASINDA B...
Yeni Kanun İle Bilme...
YURT DIŞINDA BULUNAN...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENL...
Anket
Sitede Yayınlanan resimlerden memnunmusunuz?

Evet

Hayır

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Son Fıkralar
Toplam Fıkra -=[23]=-
Yanlış E-Mail
Eyi ki Dik Geldi
Bir Kuru Bir Pilav
Hasta Şikayeti
Poposunda Ne Kalmış?
Bugün Doğan Üyeler
ugur_tanci
FOTO LİMON

OLİMPİYAT

Aras Catering

Yeşil Göle

NAKLİYECİ

ARDAHANLI DERNEKLER AMAN DİKKAT!
Derneklerin amacı sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak. Yerel kültürü canlandırmak yaşatmak, gelecek nesillere aktarmaktır. İnsanları arasında ayrım yapmaksızın onlara her manada destek vermektir. Dernekler siyaset yapar. Birinci önceliği bölgenin dokusuna uygun insanları hak ettikleri mevkilere gelmeleri için zemin hazırlamaktır. Bizim derneklerimiz bunu yapıyorlar mı acaba? Elbette ki hayır. Bir bölgede aday adayı olanları bir araya getirip uzlaşma ortamı yakalamaları gerekirken alternatifleri çoğaltıp işi zora sokmaktan başka bir şey yaptıklarına inanmıyorum.
Kars Ardahan Iğdır Dernekçiliği 1980 lı yılların sonunda başladı. 1990 lı yılların başında filizlendi. 2000 yılların başlaması ile soldular. 1980 lı yıllarda başlayan simalar halen 2000 lı yıllardan da devam ediyorlar. Derneklerde büyüme gençleşme olmadı. Yaşlanma ve erime oldu. Birlik ve dayanışma olmadı. Bölme ve parçalanma oldu. Siyasette hemşerilerini bir yere getirmek olmadı kendi gücü ile gelmeye çalışanlara engel olundu.. Arenada içi insanlarla dolu dernekle değil büyük yazılarla yazılmış tabelalarla ortaya çıktılar.
Örgütlenme merkezi olan derneklerimiz örgütlenmeye giden kapıları kapattılar. Metropollerde hemen hemen tüm il ve ilçe dernekleri federasyon çatısı altında toplanmaya çalışırken KAI Dernekleri federasyonlaşmanın olmaması için var gücü ile çalışıyorlar.
2005 yılında KAI Derneklerin federasyonlaşması için iyi bir adım atılmıştı. Mecidiyeköy Kültür Merkezinde 75 dolayında derneğin katıldığı geniş katılımlı bir toplantı yapılmıştı. Bu toplantının konuşmacılarından birisi de bendim. Tam zemin hazırlanmış iken siyaset devreye girdi. Karşı çıkmama rağmen etkin olamadım. KAI Federasyonu bir gecede isim değiştirilerek İstanbul Dernekler Federasyonu oldu. Üyesi olmayan içi boş bir federasyon haline getirildi. Ardahan Dernekler Federasyonu için defalarca toplantılar yapıldı. Maalesef bazı başkanların kişisel menfaatlerinden dolayı başarılamadı.
KAI Dernekleri ve Vakıfları kuruldukları günden bu yana basamak oldu ve olmaya da devam edecek. Saffet Kaya İstanbul’daki Ardahanlı İş Adamları Dernek Başkanıydı. Şimdi Milletvekili. Prof Esfender Korkmaz KAI Vakfı Kurucu Başkanıydı. Şimdi Milletvekili. Ensar Öğüt KAI Dernekler Plartformu Başkanıydı. Şimdi Milletvekili. Faruk Demir Ankara Hanaklılar Dernek Başkanıydı. Milletvekili oldu.
Esfender Korkmaz, Saffet Kaya ve Ensar Öğüt halen milletvekilidirler. Faruk Demir bir dönem milletvekilliği yaptı. Milletvekili sona erince yine bir yere gelmesi gerekiyordu. Mevki sahibi olmak içinde bir yere başkan olması gerekirdi.. Geçmişteki dernekçilik deneyimini kullanarak tekrar Ankara Ardahanlılar Vakfını kurdu ve başkanı oldu. Ankara Faruk Demir’e dar geldi. Kancayı İstanbul’a attı. Merkezi Ankara da bulunan Vakıf 29 Kasım da İstanbul’da beş yıldızlı otelde gece yapacak. Şimdi biri çıkıp buna dayanışma demeye kalkmasın. Ap açık siyasete giden yolun kapısını aralamaktır. Hem de öyle bir kapı ki Ardahanlının Ardahanlı ile yarışacağı bir kapı. Bu yarışa giren aday adayların biri Vakıf Başkanlığı ve eski milletvekili unvanını kullanarak Flörya Köşkünde dernek başkanlarına kahvaltı vererek yanına almaya çalışarak. Dernekleri basamak yaparak bir mevkie gelmeye çalışmaktadır.
Sözde her Ardahanlıya eşit mesafede olduğunu söyleyen derneklerimizin bu oluşumun içinde olmalarına anlam veremiyorum.
Ardahanlı Dernek Başkanlarının oyuna gelmemeleri temennimizdir. Bu gidişatın vebalının ağır olacağını göz ardı etmemeleri gerekir. Umarım duyarlı dernek başkanlarımız kalıplaşmış eski dernekçileri tekrar gözden geçirirler. Faruk Demir’in belki de iyi niyetini kullanarak bu oluşuma çeken ve hedef gösteren kalıplaşmış zihniyetler artık kenara çekilmelidir. Aynen benim yaptığım gibi ===))

TUNCER DAĞ
Yorumlar
admin - November 14 2008 08:07:37
Ardahan derneklerindeki analizleriniz takdire değerdir. fakat sizin gibi ternekçiliğin kitabını yazmış bir bilgi ve birikime sahip insanın dernekçiliğe veda edip kenara çekilmesi Dernekçiler için ve özellikle Göleliler için büyük bir kayıptır. Bu kararınıza sevinip sırıtanları bile görebiliyorum. inşallah kararınızı tekrar değerlendirip önümüzde ışık olmaya devam edersiniz...

erkan özçelik
Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Etkinlik takvimi
Ağustos 2018  Eylül 2018  Ekim2018
PSÇPCCP
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sanal Mezarlık

ÖZYURT PANSİYON

Polat Oto

Reklam

Videoları İzle

Yaylaları İzle

Köprülü Yaylası Videoları için tıkla

Giriş
Kullanıcı Adı

ŞifreHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Şifreni mi unuttun?
Yeni bir tane istemek için buraya basın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

kunt312
08/16/2018 06:31
güncel [url=http://borsacanli.ne
t] borsa canlı [/url] ekranı ile sitemizden borsa verilerini anlık öğrenebilirsiniz.


fikri hoca
11/03/2016 19:16
Yüce ALLAH,a duan hastahanede ve evlerinde hasta olan ve şifa bekleyenlere ALLAH Hayırlı şifalar nasip etsin E FİKRİ HOCA

fikri hoca
11/16/2015 10:07
ARZU VE İSTEYİM/ Tüm hastahanelerden ve evlerinden hasta olan bay ve bayan kardeşlerime yüce ALLAH. tan acil şıfalar dilerim.Dermansız hastalık vermesin İNŞALLAH,amin. E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
10/18/2015 16:23
Hastahanede veya evlerinde hasta olanlara ALLAH,tan hayırlı acil şifalar dilerim.E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
06/26/2015 19:19
tüm hastalara yüce ALLAHtan acil şifalar dilerim E İMAM FİKRİ HOCA