Ana Sayfa · Köşe Yazarları · Dost Siteler · Haber Katagorileri
Ana Menü
Ana Sayfa
Köşe Yazarları
Düğünler Takvimi
Komşularımız
Dost Siteler
Haber Katagorileri
Bize Yazın
Site İçi Arama
Makale Gönder
Haber Gönder
Yararlı Linkler

***KÖPRÜLÜ***
Köprülü Tarihçesi
Köprülüler Rehberi
Köprülü Belediyesi
Köprülü Derneği
Köprülü Tlf.Rehberi
Geleneklerimiz
Manilerimiz
Hastaneler Rehberi
Dêngbej Dinle
Kürtçe Dinle
Kuran Dinle
--------
Ziyaretçi Mesajları
***Resimler **
2008 Videoları -1-
2008 Videoları -2-
2011 Videolar
**Sanal Mezarlık**
Nostalji-1-
Nostalji-2
Anadolu kızları video
En Son İnceleme
Ardahanın Yolları - ...
KÖPRÜLÜ YAYLASINDA B...
Yeni Kanun İle Bilme...
YURT DIŞINDA BULUNAN...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENL...
Anket
Sitede Yayınlanan resimlerden memnunmusunuz?

Evet

Hayır

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Son Fıkralar
Toplam Fıkra -=[23]=-
Yanlış E-Mail
Eyi ki Dik Geldi
Bir Kuru Bir Pilav
Hasta Şikayeti
Poposunda Ne Kalmış?
Bugün Doğan Üyeler
Bugün Doğan Üyemiz Bulunmamaktadır.
FOTO LİMON

OLİMPİYAT

Aras Catering

Yeşil Göle

NAKLİYECİ

Cumhurbaşkanının toplantısında Kars Ters Köşeye Nasıl yatırıldı
Kars İş Konseyi toplantısında Karsın kalkınmasının önü kesilirken toplantı bitiminde herkesin yüreği sızladı.

Vali Mehmet Ufuk Erden başkanlığında milletvekilleri, Kars Belediye Başkan'ı Naif Alibeyoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Güvensoy, işadamları ve oda başkanlarından oluşan 18 kişilik Kars heyeti, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve Meclis Başkanı Köksal Toptan ile bakanları ziyaret etmişti.

Kars Valisi Mehmet Ufuk Erdem ve Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu'nun organize ettiği Kars'taki sivil toplum örgütleriyle, İstanbul'dan KAI eski Vakıf Başkanı Sn. İsmail Aytemiz ve Kars'ın sorunlarını anlatmak üzere Ankara'ya giden heyet, Cumhurbaşkanı Sn. Abdullah Gül, Başbakan Sn. Recep Tayip Erdoğan ve bakanlarla görüştükten sonra Kars havaalanında basına yaptıkları açıklamada çok mutlu ve umutlu döndüklerini söylemişlerdi.

Kars'tan Ankara'ya giden heyet, Kars'ın sorunlarını anlatmak ve hazırlanan projeleri sunmak üzere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile temaslarda bulundu.

Sn Gül; "Kars'ın kalkınması için çok büyük ve kapsamlı projeler getirirseniz destek sunar, proje maliyeti ne kadar ağır olursa olsun size ortak bulabiliriz, yeter ki Kars kalkınsın'' demişti.

Başbakanımız Sn. Recep Tayip Erdoğan ise "Kars'taki kalkınma ancak özel sektörün yatırım yapmasıyla mümkün olabilir. Karslı işadamlarını toplayın bir yemek vereceğim. O yemekte Kars'ın kalkınması için işadamları projeleriyle gelirlerse, benden isteyeceğiniz her türlü desteği sunmaya hazırım demişti.

Heyette bulunan Sn. İsmail Aytemiz ise Biz KAI Vakfı olarak. Sn. Başbakanımızı işadamlarıyla yemekte bir araya getirmek için uygun bir zaman ayarlayıp bu toplantıyı gerçekleştireceğiz diye gazetemize bir açıklamada bulunmuştu. Buraya kadar çok güzel.

Bazı iller kalkınmayı şansla, bazı iller güçlü siyasetçileriyle, bazıları insanlarıyla, bazıları iklim şartlarıyla sağlamıştır. Karsın kalkınması için hiç kimse katkı sunmamış ve AK Parti hükümeti 15 Milyar Dolar GAP' a yatırım yapınca Kars'a 80 yıldır yatırımın yapılmadığının utancı ile Kars'ın kalkınması için gerek Başbakan gerek Cumhurbaşkanı yatırım yapılması konusunda söz vermişlerdi.

Basına kapalı toplantıda Kars ters köşeye yatırıldı

Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu hattının temel atma töreni, İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı'nın açılışı ile Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin temel atma törenlerine katılmak için Kars'a gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kars'ın kalkındırmak konusunda daha önce Ankara'ya giden Kars heyetine söz verdiği için, Kars Valisinin organize ettiği Kars İş konseyi adı altıda yapılan Toplantıya katıldı. Toplantının oturum başkanlığını Kars Valisi M. Ufuk Erdem Cumhurbaşkanı Abdullah Güle verdi. Toplantı basına kapalı yapıldığı için basın dışarı çıkmış ama ben uyarı alana kadar içeride kalma kararı aldım.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kars'ın kalkınması için yoğun çaba göstermiş; Uluslar arası fon, hibe, kredi, özel şirketlerle görüşüp geldiğini beyan etmiş, her haliyle Kars'ın kalkınması için samimi bir şekilde çaba gösterdiği görünüyordu.

Bozuk organizasyon toplantıyı tersine çevirdi

Sn. Gül'ün verdiği sözleri yerine getirmesi için Kars Heyeti dersini çalışmamış, yatırım yapacak şirketler hazırlanmamış, projeler de ortada konumdan, O toplantının öncesinde yatırım yapacak insanlarla toplantının amacı hiç görüşülmeden, İş konseyi toplantısı öncesi gurbette ve Kars'ta yatırım yapacak firmalarla; bir toplantı, bir panel bile yapılmadığından, konunun ehemmiyetini kimse bilmeden, derneklerin yaptığı kaz gecesine gider gibi elini kolunu sallayarak geldiler.

Toplantı başladı ve cumhurbaşkanı tarafından toplantının amacı kısaca anlatıldı. Sn Gül:"Ben Kars'ın sorunlarını biliyorum. Şu anda sorunların dosyası elimde ama; yatırım yapacaklar çıksın ben gerek Türkiye, gerek uluslararası ve gerekse de özel teşebbüsün yatırım yapması için elimden geleni yapacağım" dedi. Toplantıyı Organize edenlerin Sn. Gül'e verdiği isimlerin başında İşadamı Resul Yıldız vardı. Ona söz hakkı verildi. Sn Yıldız Çok heyecanlı bir şekilde konuştu, arkasından konuşan İsmail Aytemiz toplantı bozukluğunu düzeltti. Yapacağı yatırımlar konusunda düşünce ve projelerini Sn. Gül'e aktardı, Gül de notlar aldı.

Listede Nuri Vatan vardı. O da 15 dakika balı anlattı ama bir proje vermedi yatırım sözü vermedi.

Gül toplantıya katılanları tekrar uyardı. Kars'ın sorunlarını bana anlatmayın ben

Biliyorum Kars'ın sorunlarıyla ilgili dosya önümdü duruyor. Sadece kim yatırım yapacaksa o arkadaşlar söz alsın.

Daha sonra Prof Dr Bingür Sönmez çıktı. Sarıkamış şehitlerini ben ve Ahmet Günay arkadaşım tek başına tanıttık demesi üzerine Sarıkamışlı ve şehitlerinin tanıtımına emek veren herkesin tepkisine neden oldu.

Salonda el kaldırıp uzu uzun Kars'tan ve kendisinden bahseden konuşmacılar oldu Toplantıda Borsalar Başkan Yardımcısı önemli konulara değindi. Toplantı amacına biraz yaşlaştı ama Yine kendisini öne çıkarmak için konuşma alanlar olunca, toplantının ipi koptu. Önüne gelen kendini öne çıkarmak için şov yaptı. Adeta bir dernek toplantısına dönüştürüldüğü için hepimizin içi sızladı. Sn. Gül yarın başka işlerimiz var deyip toplantıyı bitirirken çok üzgündü.

Kars'ın tarihi yerlerini dolaşırken bir ara Sn. Cumhurbaşkanıma toplantı nasıl geçti diye sordum. Gül: "Türkiye'nin hiç bir yerinde böyle verimsiz bir toplantı görmedim' diyince, Sn. Gül'ün Kars'ta yatırım yapacak İşadamlarının olmaması kanısına varması, bundan sonra Kars'a öyle bakacak olmasının üzüntüsünü yaşadık.

Toplantı bitmiş toplantıyı bilerek veya bilmeyerek provoke edenler, toplantıda şov yapanlar, toplantıyı iyi organize edemeyenler, Kars'ın kalkınması için bu büyük fırsatı yok etmişlerdir. Bu büyük fırsatı kaçırdığımız için bizim yüreğimiz sızlamıştır. Şimdi Başbakanla İş adamlarımızın yapacağı yemekli toplantıda aynı acıyı yaşamamak için bu toplantıdan ders çıkarmamız lazım.Mustafa Küpeli

mustafakupeli36@gmail.com
Yorumlar
Henüz bir yorum gönderilmemiş.
Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Etkinlik takvimi
Eylül 2018  Ekim 2018  Kasım2018
PSÇPCCP
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Sanal Mezarlık

ÖZYURT PANSİYON

Polat Oto

Reklam

Videoları İzle

Yaylaları İzle

Köprülü Yaylası Videoları için tıkla

Giriş
Kullanıcı Adı

ŞifreHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Şifreni mi unuttun?
Yeni bir tane istemek için buraya basın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

torubots
10/03/2018 14:09
[url=http://siwienie.net.
pl/]http://siwienie.net.p
l/[/url]


kunt312
08/16/2018 06:31
güncel [url=http://borsacanli.ne
t] borsa canlı [/url] ekranı ile sitemizden borsa verilerini anlık öğrenebilirsiniz.


fikri hoca
11/03/2016 19:16
Yüce ALLAH,a duan hastahanede ve evlerinde hasta olan ve şifa bekleyenlere ALLAH Hayırlı şifalar nasip etsin E FİKRİ HOCA

fikri hoca
11/16/2015 10:07
ARZU VE İSTEYİM/ Tüm hastahanelerden ve evlerinden hasta olan bay ve bayan kardeşlerime yüce ALLAH. tan acil şıfalar dilerim.Dermansız hastalık vermesin İNŞALLAH,amin. E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
10/18/2015 16:23
Hastahanede veya evlerinde hasta olanlara ALLAH,tan hayırlı acil şifalar dilerim.E İMAM FİKRİ HOCA

Kısa Mesajlar Arşivi