Ana Sayfa · Köşe Yazarları · Dost Siteler · Haber Katagorileri
Ana Menü
Ana Sayfa
Köşe Yazarları
Düğünler Takvimi
Komşularımız
Dost Siteler
Haber Katagorileri
Bize Yazın
Site İçi Arama
Makale Gönder
Haber Gönder
Yararlı Linkler

***KÖPRÜLÜ***
Köprülü Tarihçesi
Köprülüler Rehberi
Köprülü Belediyesi
Köprülü Derneği
Köprülü Tlf.Rehberi
Geleneklerimiz
Manilerimiz
Hastaneler Rehberi
Dêngbej Dinle
Kürtçe Dinle
Kuran Dinle
--------
Ziyaretçi Mesajları
***Resimler **
2008 Videoları -1-
2008 Videoları -2-
2011 Videolar
**Sanal Mezarlık**
Nostalji-1-
Nostalji-2
Anadolu kızları video
En Son İnceleme
Ardahanın Yolları - ...
KÖPRÜLÜ YAYLASINDA B...
Yeni Kanun İle Bilme...
YURT DIŞINDA BULUNAN...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENL...
Anket
Sitede Yayınlanan resimlerden memnunmusunuz?

Evet

Hayır

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Son Fıkralar
Toplam Fıkra -=[23]=-
Yanlış E-Mail
Eyi ki Dik Geldi
Bir Kuru Bir Pilav
Hasta Şikayeti
Poposunda Ne Kalmış?
Bugün Doğan Üyeler
ugur_tanci
FOTO LİMON

OLİMPİYAT

Aras Catering

Yeşil Göle

NAKLİYECİ

Bahçeşehir ve Esenkent’tin yoksul halkına iftar yemeği vermek
Bahçeşehir ve Esenkent’tin yoksul halkına iftar yemeği vermek

Kimliğine kavuşmuş kentler de yolsuzluk ve yolsuzluk en az seviyededir. Kimlikli kentlerde insanlar toplu yaşar toplu hareket eder kente verilen her hangi bir zarara birlikte tepki gösterip, sahip çıkar. Bu duruş sayesinde o bölgelerde İmar yolsuzluğu, kaçak inşaatı kimse yapamaz.

Yoğun göç alan Varoşlarda ise insanlar bölüp parçalayıp yönetmek için önce kimliksizleştirirler Daha sonra O kentin kimliğini bozarlar sonra yönetmeye çalışırlar.

Eğer Kent killiğine kavuşma yolunda kentlinin verdiği mücadelede İnsan gücü kimliği değişime uğramamışsa o kentin kimliği kolayıca bozulmaz.

Ayrıca Kültürlerin yozlaştırıldığı Halk kitlelerinin dağıtıldığı, halkın tepkisiz hale getirildiği bir kentte duyarlı insanın varlığından söz etmekte mümkün değildir.

Anadolu’mu İstanbul’u Bozdu yoksa İstanbul’ mu Anadolu’yu bozdu

Varoşlarda insanların kimliği ve şehrin kimliği hızlı bir şekilde bozulmuştur. Örneğin İstanbul’da Anadolu insanın en çok göç ettiği Sarıgazi Sultanbeyliği Sultançiftliği, Pendik gibi buna benzer yeni yerleşim bölgelerinin içende en fazla bozulan Esenyurt’tur.

Kimliklerin hızla bozulduğu sorusuna gelince; Anadolu’mu İstanbul’u bozdu yoksa İstanbul’ mu Anadolu’yu bozdu. Anadolu İnsan’ı göç ederken berrak temiz emek kokan, toprak kokan, geleneklerini, göreneklerini ve kültürlerini de beraberinde getirmiştir. Mesela varoşlarda 20 Yıl önce dolmuşta 60 yaşındaki Anadolu insanı 20 yaşındaki genç bayana yer vermiş bu gün 20 yaşındaki genç kızlar anneleri yaşındaki bayanlara ve yaşlı dedelere yer vermez duruma gelmiştir.

İstanbul Anadolu insanını bozdu Çünkü örf âdetiyle gelmiş, geldiği yörede senetle değil sözle alışveriş yapmış ama İstanbul’a gelince elini vermiş kolunu alamamış. Hâlbuki Anadolu’da o çocuklar Anadolu meclislerinde el pençe büyüklerine saygı içinde yetiştirilmiş. Ama Batılı gömleğiyle İstanbul’da bozulmuş baba kızına oğluna söz geçiremez olmuş.

Anadolu’da evini yaparken, Seyyarcılık yaparken rüşvet vermemiş Ama İstanbul’da bir yuva yaparken kaçak olduğu için rüşvet vermiş

En önemlisi İstanbullular kentin kimliği bozulurken de seyirci kalmışlar. Örneğin arsalarını ve paşa konuklarını satarken şartsız satmış, Konakları yerine büyük inşaatlar yapılırken hiç kimse sesini çıkarmamış, kentine sahip çıkmamış. Onların duyarsızlıkları sonucu güzelim boğazı ve İstanbul’u betona çevirmişler.

Açıkça görünüyor ki Kentin kimliğinin bozulmasında da Anadolu insanın değil İstanbullu daha fazla rol oynamıştır.

İnsanların kimliklerinin bozulmasın da en büyük etken ekonomidir

Varoşlarda süreklilik arz eden yoksulluk politikası halkı yoksullaştırıp kendine bağlayan AKP anlayışının yarattığı halk kitlesin den fazlada bir şey beklemek doğru olmaz. Bir söz var “Yoksuldan namusluluk beklemek en büyük namussuzluktur” Düşünün bu ramazanda bir buçuk milyon insanın evine iftar yemeği verilecek Bahçeşehir ve Esenkent’tin yoksul halkına Belediye sosyal tesislerinde (havana Parkında)iftar yemeği verilip onlarında kimliklerini bozulması için çaba gösterecek bir anlayış

Esenyurt bütün Anadolu’yu ve kültürlerini kucaklamış bir bölge Halk kitlelerinin en güçlü olduğu Esenyurt’ bölgesi olduğu için bütün oyunlar orada dönmektedir. AK partili Belediye Başkanı Esenyurt’ta müthiş gerginlik yaratıyor İnsanların arasına fitne fesat sokmakta. Yanlışlara karşı çıkanları tehdit ettirip gerekirse dövdürmekte. Bazı olumsuzluklara karşı gelen kentin kimlikli insanlarını kimliksiz yapmak için yanındaki yalakaları kullanıp Esenyurt’ta Komplolar kurdurup, iftiralar attırıp bu insanları yıpratılmasına çanak tutmakta Örneğin yolsuzluk haberlerimizden ötürü Gazetemize yapılan tehditler, Esenyurt’ta Gazete büroları basılıp gazeteci dövülmeleri gibi önemli olaylara kentin ne belediye başkanın nede Kaymakamın ses çıkarmamaları düşündürücüdür.

İnsanların karşı çıkmasına rağmen Cumhuriyet Meydanında Atatürk Büstünü gece saat 10.30’da aldırıyor, yerine Atatürk’e benzemeyen bir heykel koyuyor. Nazım Hikmet’in heykeli önce görünmez yere aldırıyor, Sonra 400 kilo ağırlığındaki heykel çalınıyor Cadde ve sokakların ismini değiştiriyor. Daha iyisini yaparız diye savuşturuyor Bana göre Kadıoğlu toplumun tepkisini ölçüyor çünkü Bizim haberimiz yor diyor bu davranışıyla bilmeden Esenyurt halkını sürekli geriyor.

Yolsuzluk rüşvet erk Kimliklerin değişiminde büyük rol oynuyor

Şimdi Ak partili Belediyelerden İhale alıp nemalanan bir gurup var. Bir gurupta nemalanmak için sözünü almış sırda bekliyor. Bir gurupta çıkar sağlamak için bin bir çeşit yol hayal ediyor. Bir gurup Pirinç, bulgur, köpür, öğrenci bursu beklerken Bir gurup Ramazan yardımı için kuyrukta bekliyor. Bir gurup yaklaşmak için işi partidir deyip masaj gönderiyor

Esenyurt’un gelecekte en büyük trafik sorunu yaşanacağı ESKULE inşaatına karşı çıkanları sıkıştırılıyor tehdit ettiriliyor. Eskule’den Çıkar sağlayanlar Sorumlular Eskulenin önünden geçerken utanıyor ama Esenyurt halkına hesap vermiyor.

Esenyurt’un kimlikli bir kente kavuşması için yol haritası olacak bütün olumsuzluklara karşı çıkacak Esenyurt kent Konseyi Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Bölükbaşı’da Belediye başkanıyla birlikte hareket edince Esenyurt’ta kent kimliği İnsanların kimliği her geçen gün bozulmasına çanak tutuluyor

Daha doğrusu Esenyurt’ta mevcut iktidar kentin ve insanların kimliklerini değiştirtmek için her yolu deniyor. İstanbul’un bir sürü sıkıntısı varken Bu ramazanda bir buçuk milyon insanın evine iftar yemeği verilecek ” Düşünün Bahçeşehir ve Esenkent’tin yoksul halkına Belediye sosyal tesislerinde (havana Parkında)iftar yemeği verilip onlarında kimliklerini bozulması için çaba gösterecek bir anlayış

Basın kent ve insan kimliğinin bozulmasında görevini yapmış mı

AK partinin geliştirdiği yoksulluk politikasından Basında nasibin almış durumda Kendinden olmayanlara yaşama hakkı tanımadığı için Basın kimliğini değiştirmek zorunda kalmış.

Şimdi bölgemizde bir gurup basın AK Partinin medyası olmuş. Bir gurup Basın Ak partinin medyası olmak için çaba gösteriyor ve Belediye başkanlarının oluşturduğu Basın bürolarının gönderdiği haberleri değiştirmeden yayınlıyorlar. Bir gurup Medyada AK partiden gelecek beklediği için yazı yazmıyor. Hal böyle olunca kente olan yolsuzluklar olumsuzluklar Tehditler Şantajlar komplolar olaylar kamuya aktırılmıyor.

AK partililerin bu kenti yönetmesi artık sıktı. Candan Erçetin Başbakanın olduğu salonda sahne alıp ona şarkı söylemem, Atatürkçüyüm ilkelerim var demiş. ya aslında Esenyurt halkı’da Esenpurt’ta Cumhuriyet Karşı gelenlere, Atatürk’e saldıranlara Nazım hikmetleri ismini silenlere, bozanlara Rüşvet alanlara Rüşvet verenlere İnsan ayrımı yapanlara halkın parasını peşkeş çekenlere Yolsuzluk yapanlara işbirlikçilere halkı gerenlere bölge halkının haddini bildirmesi için onların elin tutmayıp tepkilerin göstermeleri lazım

Bütün olumsuzluklara rağmen Toplum dengelerini bozan, psikolojik bunalım yaratan Belediyeler karısında Kentin kendisini ifade etme konusunda duyarsız kalmamalı...

Mustafa KÜPELİ

Avcılar Kent Konseyi Genel Sekreteri
Yorumlar
chenyingyi99 - September 03 2018 05:42:39
adidas trainers uk
sac vanessa bruno
ray ban sunglasses
nike air max
prada sunglasses
longchamp handbags
jordan 31
babyliss pro nano titanium
ray ban pas cher
kobe 11
polo ralph lauren
air max
longchamp
adidas running shoes
dansko shoes
nike mercurial
true religion
stuart weitzman shoes
chrome hearts jewelry
parajumpers
dolce & gabbana
hermes bags
lebron shoes
hermes jewelry
polo ralph lauren
converse
wedding dress
louboutin pas cher
chaussure nike
skechers sneakers
guess
longchamp pas cher
michael kors canada
cheap jordan shoes
lacoste jeans
bcbg max azria
nike factory
bally shoes
pandora jewelry
coach factory outlet
pandora jewelry
michael jordan
nike roshe
nike canada
adidas superstar
replica watches
ferragamo belt
bottega veneta
rolex watches
abercrombie
bcbg dresses
diesel jeans
bottega veneta
air more uptempo
jordan 12
ralph lauren outlet
new balance shoes
nike air
balenciaga sneakers
cheap oakley sunglasses
nike air max 97
chi flat iron
bulgari jewelry
iphone cases
carson wentz jersey
fitflops outlet
mont blanc pens
nike free run
huf clothing
air jordan
cartier bracelet
burberry outlet
armani handbags
kevin durant jersey
new balance trainer
furla handbags
michael kors outlet
jordan 8
armani sunglasses
vans outlet
jordan 32
ai max
nike outlet online
beats headphones
montre pas cher
lululemon outlet
adidas outlet store
hermes bags
michael kors outlet online
nike air max 2017
jordan 6
michael jordan
bape clothing
nike pas cher
asics gel
tods shoes
adidas originals
jimmy choo shoes
kenzo clothing
clarks shoes
clarisonic mia
karen millen
prada outlet
mizuno
tommy hilfiger
nfl jerseys
kyrie 4
nike air force 1
fendi
reebok shoes
dsquared2 jeans
chrome hearts jewelry
nike shoes
michael kors
freshjive clothing
polo lacoste pas cher
occhiali oakley
giuseppe zanotti outlet
ghd
isabel marant shoes
hollister
aaron rodgers jersey
instyler
gucci shoes
guess canada
ferragamo
nike air max 90
nike roshe run
basket store
oakley glasses
timberland boots
oakley sunglasses
jordan
curry 3
roshe run
marc jacobs handbags
mac makeup
salomon shoes
montres
nike free
cheap oakley sunglasses
kobe 10
ralph lauren
beats headphones
reebok shoes
miu miu shoes
nike shoes
nike mercurial
dak prescott jersey
dior bags
alife clothing
burberry
herve leger dresses
abercrombie
softball bats
yeezy shoes
marc jacobs handbags
nike air max
michael kors
hermes
tory burch
vans pas cher
adidas zx flux
nike uk
nike store
nike huarache
air force one
ferragamo shoes
tory burch outlet
lacoste shoes
bottega veneta sunglasses
carrera sunglasses
ray ban sunglasses
hogan
designer sunglasses
dolce & gabbana
pandora uk
air max 95
prom dresses
adidas outlet store
dolce & gabbana
nike roshe run
jordan 4
mac cosmetics
bose headphones
softball bats
givenchy handbags
nike clothing
converse
adidas soccer
fendi handbags
jordan 6
coach outlet
dior sunglasses
soccer jerseys
true religion outlet
nike air max 2017
burberry
jordan 2
cheap jordans
air jordan
supra shoes
ray ban sunglasses
pandora bijoux
ray ban
g-star jeans
burberry handbags
nike mercurial superfly
vans scarpe
jordan shoes
salvatore ferragamo
michael kors handbags
bathing ape
jordan
tory burch
nike air zoom pegasus
antonio brown jersey
asics running shoes
replica watches
kobe bryant shoes
nike blazer
oakley sunglasses
nike air max
champion clothing
supra shoes
insanity
coach outlet online
ray ban
kids jordans
ferragamo
nike outlet store
calvin klein outlet
timberland pas cher
converse shoes
nike free run
prada handbags
mac makeup
jordan 3
marc jacobs handbags
brazil world cup jersey
adidas soccer cleats
adidas flip-flops
omega watches
insanity workout
basketball shoes
new balance soldes
lebron shoes
tn pas cher
kd 9
nike outlet
nike air max
jordans
oakley pas cher
fitflops
nike outlet
harry winston jewelry
england world cup jersey
nike shoes
nike roshe
bvlgari sunglasses
michael kors uk
michael kors handbags
jimmy choo
mont blanc pens
ray ban sunglasses
lunette oakley
kristaps porzingis jersey
longchamp outlet
ralph lauren outlet
gucci handbags
converse all stars
ray ban sunglasses
kate spade
chloe handbags
nike roshe
polo ralph lauren
nike air max
adidas crazy
adidas slides
nike outlet
nike air max
karen millen
ai max
adidas outlet
ray ban occhiali
hollister outlet
jimmy choo sunglasses
dolce & gabbana sunglasses
pandora bracciali
new balance
cartier sunglasses
adidas clothing
michael kors outlet
adidas shoes
kd 10
saint laurent handbags
oakley sunglasses
gentle monster sunglasses
balmain jeans
hogan shoes
mulberry
dsquared2 outlet
ghd hair straighteners
jordan 7
hermes birkin
jordan 1
air max 2018
arcteryx jackets
converse uk
polo ralph lauren
dansko outlet
michael jordan
cheap jerseys
air max
nike free
michael kors
chloe sunglasses
air max plus
keen sandals
burberry sunglasses
jordan 14
lululemon outlet
louboutin outlet
valentino
longchamp handbags
kate spade uk
argentina world cup jersey
nike air max 95
burberry sale
fendi sunglasses
asics gel
ferragamo sunglasses
ralph lauren
jordan clothing
fitflops
guess handbags
france world cup jersey
christian louboutin
converse outlet store
swarovski gioielli
flip flops
scarpe hogan
oakley vault
ed hardy
chanel outlet
christian louboutin
alexander mcqueen handbags
tiffany jewelry
michael kors outlet
jordan 10
air max 90
furla handbags
chloe handbags
red bottom shoes
nike air max 90
michael kors uk
jordan pas cher
nike vapor max
swarovski jewelry
ghd flat iron
jordan 9
oakley sunglasses
christian louboutin
celine handbags
lebron 11
cheap wedding dresses
kobe 12
barbour jackets
beats by dre
polo ralph lauren
burberry clothing
cheap wedding dresses
converse chuck taylor
christian louboutin shoes
nike roshe run
asics trainers
stuart weitzman
gucci outlet
swarovski crystal
10 deep clothing
curry 4
barbour
tommy hilfiger
beats pill
james harden jersey
nike free run
boy london clothing
curry 2
versace handbags
ferragamo shoes
oakley uk
sac longchamp
new balance femme
toms outlet
armani jeans
nike free
bijoux swarovski
kyrie irving jersey
puma shoes
replica watches
true religion outlet
air max 90
pandora charms
vibram fivefingers
montre homme
nike air max
links of london uk
giannis antetokounmpo jersey
chanel outlet
jordan 3
fossil handbags
adidas outlet store
abercrombie
jordan
orologi rolex
abercrombie and fitch
guess factory
cheap jerseys
pandora charms
dyson hair dryer
gucci belt
jordan 11
jordan 13
burberry outlet
toms shoes
calvin klein jeans
givenchy jewelry
chopard jewelry
jordan 5
iphone x case
sac michael kors
kevin durant shoes
chanel handbags
adidas outlet store
jbl headphones
tommy hilfiger pas cher
kevin durant shoes
jordan
nike blazer
christian louboutin pas cher
prada
nfl jerseys
jordan xx9
reebok outlet
true religion
goyard handbags
air force 1
new balance shoes
curry 5
timberland boots
michael kors outlet
air max 90
true religion jeans
nike blazer
manolo blahnik shoes
true religion jeans
nike kyrie 2
portugal world cup jersey
basketball jersey
belgium world cup jerseys
mizuno
adidas superstar
insanity workout
christian louboutin
basket nike
lunette ray ban
coach purse
mac cosmetics online
kates pade outlet online
sac michael kors
germany world cup jersey
longchamp outlet
kobe 9 elite
jordan 4
mizuno running shoes
golden goose sneakers
rolex watches
gucci outlet
vans outlet
spain world cup jersey
nike foamposite
2018.9.3xukaimin
Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Etkinlik takvimi
Ağustos 2018  Eylül 2018  Ekim2018
PSÇPCCP
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sanal Mezarlık

ÖZYURT PANSİYON

Polat Oto

Reklam

Videoları İzle

Yaylaları İzle

Köprülü Yaylası Videoları için tıkla

Giriş
Kullanıcı Adı

ŞifreHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Şifreni mi unuttun?
Yeni bir tane istemek için buraya basın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

kunt312
08/16/2018 06:31
güncel [url=http://borsacanli.ne
t] borsa canlı [/url] ekranı ile sitemizden borsa verilerini anlık öğrenebilirsiniz.


fikri hoca
11/03/2016 19:16
Yüce ALLAH,a duan hastahanede ve evlerinde hasta olan ve şifa bekleyenlere ALLAH Hayırlı şifalar nasip etsin E FİKRİ HOCA

fikri hoca
11/16/2015 10:07
ARZU VE İSTEYİM/ Tüm hastahanelerden ve evlerinden hasta olan bay ve bayan kardeşlerime yüce ALLAH. tan acil şıfalar dilerim.Dermansız hastalık vermesin İNŞALLAH,amin. E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
10/18/2015 16:23
Hastahanede veya evlerinde hasta olanlara ALLAH,tan hayırlı acil şifalar dilerim.E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
06/26/2015 19:19
tüm hastalara yüce ALLAHtan acil şifalar dilerim E İMAM FİKRİ HOCA