Ana Sayfa · Köşe Yazarları · Dost Siteler · Haber Katagorileri
Ana Menü
Ana Sayfa
Köşe Yazarları
Düğünler Takvimi
Komşularımız
Dost Siteler
Haber Katagorileri
Bize Yazın
Site İçi Arama
Makale Gönder
Haber Gönder
Yararlı Linkler

***KÖPRÜLÜ***
Köprülü Tarihçesi
Köprülüler Rehberi
Köprülü Belediyesi
Köprülü Derneği
Köprülü Tlf.Rehberi
Geleneklerimiz
Manilerimiz
Hastaneler Rehberi
Dêngbej Dinle
Kürtçe Dinle
Kuran Dinle
--------
Ziyaretçi Mesajları
***Resimler **
2008 Videoları -1-
2008 Videoları -2-
2011 Videolar
**Sanal Mezarlık**
Nostalji-1-
Nostalji-2
Anadolu kızları video
En Son İnceleme
Ardahanın Yolları - ...
KÖPRÜLÜ YAYLASINDA B...
Yeni Kanun İle Bilme...
YURT DIŞINDA BULUNAN...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENL...
Anket
Sitede Yayınlanan resimlerden memnunmusunuz?

Evet

Hayır

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Son Fıkralar
Toplam Fıkra -=[23]=-
Yanlış E-Mail
Eyi ki Dik Geldi
Bir Kuru Bir Pilav
Hasta Şikayeti
Poposunda Ne Kalmış?
Bugün Doğan Üyeler
che
FOTO LİMON

OLİMPİYAT

Aras Catering

Yeşil Göle

NAKLİYECİ

Bal Festivali
Ardahan Bal Festival Senaryosu

Başkan başarılı mı?
Ardahan Belediye Başkanının başarılı olduğundan söz etmek mümkün mü? Başarısızlığın tek nedeni seçilmiş siyasetçilerle barışık yaşamayı ve ekip ruhu il genel meclisini çalıştırmayı bilmeyişi, burada Belediye Başkanı mı haksız? Siyasiler mi haksız? Bu tartışılır, bana göre; siyasilerin beceriksizliğini iyi bilen Belediye Başkanı Mikail Kayatürk, siyasetin kirlenmemesi için onlara davul zurnayla hava alanında karşılamamış ve araları bu yüzden açık.
Bölgenin basını da gerçeği kamuoyuyla paylaşmayıp takım tutar gibi, aldığı paraya göre satır dizer, haber yazar duruma getirilmiş, böylece yanlı haber yapan, yazı yazan basın kirliliğini yaratan siyasetçiye yalan söyleme zemini oluşturulmuş. Fikirleri küfürler ve hakaretlerle ifade eden gazetecilere meydan kalmış.

Siyasi kavgalar faturayı Ardahan halkına ödetmektedir,

Şimdi Ardahanr17;da yaprak kımıldamıyor. Siyasiler Ardahan köylüsünün, küçük esnafın ( büyük esnaf yok zaten ) o asil duygularını sömürmekteler.

Hiçbir yatırım getiremeyen siyasetçiler sadece Televizyonlarda, Kaz gecelerinde, Telefon Mesajlarında, Ardahanr17;ın kurtulduğunu söylemekteler.
Kent insanın tepkilerini de şu cümlelerle yatıştırıyorlar; Biz yatırım yapacaktık ama Ardahan Belediye Başkanı engelliyor.
Şimdi adama sormazlar mı ? 15 Yıl önce temeli atılan Ardahan Hükümet Konağının bitirilmemesi, Ardahan İnsani Bilimler Edebiyat Fakültesine bina yapılmaması. Ardahanr17;da çürük binaların müteahhitlerinden hesap sorulmaması, 20 Trilyonr17;a yakın KÖYDESr17; in yaptırdığı yol ve suyun hesabını sorulmaması, göçün durdurulmaması, sınır kapılarının açılmaması açık olanında çalıştırılmaması, bunun gibi bütün hizmetlerin getirilmemesi Belediye başkanıyla yapılan soğuk ilişkilere bağlamak Ardahan halkını enayi yerine koymakla aynı anlama gelmektedir.

Gelelim Bal Festivaline
Kavgalar uzun yıllardır sürünce Ardahan belediyesinin yardımı bırakın Gurbete bir kardeş belediyesi bile yok, Belediye kendi yağıyla kavrulmaya çalışırken, maaş ödeyemez durumda iken festivali ve bazı hizmetleri ertelemek zorunda kalmıştır.
Bunlardan en önemlisi Ardahan Bal Festivalidir.
Bülbilan yayla Festivali nedeniyle Ardahanr17;da bulunduğum esnada makamında ziyaret ettiğim Belediye Başkanı Kayatürk; Bizim gurbetteki dernekler, siyasiler Ardahanr17;a neden sahip çıkmadıkları için zor durumdayız, bu yıl alt yapıyı bitirmek zorundayım gelecek yıl bütün işim Festival olacak demişti
Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt ise show yapmak için , Bu yıl festivalini kafasına koymuş ki Festivale yapmak için Belediye başkanıyla görüşmeden, Ardahan Vakfına karşı kurulan ( kayınbiraderine kurdurduğu) Ardahanr17;ı sevenler derneği ve İstanbulr17;daki Kağıthane Ardahanlılar Derneğiyle , Ardahan valiliğinden gizli bir izin alarak yapma girişiminde bulunmuşlar, bizi de festivalin yapılması için toplantıya davet etmişlerdi.
Açılış konuşmasını yapan Ensar Öğüt yaptı, Festivalin programını konuşunca, baktım ki festival gizlice organize edilmiş, para toplamak için ise derneklerle toplantı yapılmış, çok üzüldüm üzerine serili ölü toprakları kaldırmamız gerekirken Ardahanlının üzerinde ölü toprakları aralamanın yerine bir senaryo ya kurban olmamız, benim gibi bütün katılanların vicdanın sızlattı.

Ben ısrarla söz aldım ve oradaki tek kelime katmadan hemşerilerimle paylaşmak istiyorum;

1- Dedim ki ; Bülbilan Festivalinin Organizesinden elde ettiğim deneyimle 17 Ağustos Tarihine bu festival yetişmez, tarihi bir hafta erteleyelim.

2- İstanbulr17;a 6 Ardahan il derneği, 5 Ardahan ilçe derneği, iki Ardahan belde derneği ve 70 yakın köy derneği var.
Siz bunları adam yerine koyup bir toplantı yaparak ortak karar almamanız bu işi telefonla yapmanıza anlam veremedim. Bu toplantıya bütün dernekler katılsın her dernek 500YTL verirse 30- 40 bin YTL toplarız, buda güzel bir festival yapmak için yeterli,

3- Festival düğün değil, bir siyasi partinin gölgesinde yapılırsa şehri ikiye böler, Belediye Başkanı olmazsa Ardahanr17;daki sivil toplumu hiçe sayıp Valilikle yapmak sivil gücü zayıflatır, O zaman sivil güç bürokrasiyi çalıştıramaz, Bürokrasiye söz geçiremez.

4- Bir heyet Ardahan belediye başkanımıza gönderelim onun rızasını alıp öyle festivali yapalım.

5- Festivallerde bütün Ardahanlıyı kucaklamaz isek başarıyı yakalayamayız. Bu gün bir heyet oluşturup Ankarar17;ya gidelim, Kültür Bakanlığına geçip 50r11;100 bin YTL alırsak ekonomik sıkıntı çekmeyiz. Diğer taraftan Hükümetten bir kaç bakan götürürsek Basında arkasından gelir tanıtım kısmı güçlü olur.

6-Diğer taraftan Ankarar17;da Ardahan Vakfı var. Başkanı da eski milletvekili Faruk Demir kendilerine ziyaret edelim kendisi Festivalimize bir star sanatçılarla katkı sunsun,

7-Orman içinde yapılıyor Ardahan belediyesinin itfaiyesi yok bir festivalde çıkan yangını nasıl söndüreceğiz?

8- Benim konuşmamı kesen Ensar Öğüt sen provokatörlük yapıyorsun, toplantıyı sabote ediyorsun, biz bugün bu festivalin bütün ayrıntılarını bitirecektik sen başka şey konuşuyorsun toplantının amacını değiştiriyorsun dedi.

9- Bu festival iznini Ardahan valisinden aldınız, büyük tartışmalara sahne olacak. heyecanlı coşkulu, hizmet için yerinde duramayan, bana göre; ( ikinci bir Recep Yazıcıoğlu ) çalışkan valimiz Selim Cebiroğlu.Bu kavganın içine çekilerek moralinin bozulmasına neden olacaksınız

10- Vekil beye cevaben dedim ki ben yine iddia ediyorum, Siz bu festivali yaparken sivil insiyatifi güçsüz bırakıyorsunuz. O bölgede yolsuzluk yapan bürokrasiden hesap soracak sivil insiyatifi devreden çıkarmış olursunuz, Ardahan ikiye bölünür, Sizin görüşünüzde olmayan Ardahanlılar o Festivale gelmezler açılan yaraları yıllarca tamir edemeyiz

11-Toplantıya Katılan Esenyurt Ardahan İl dernek Başkanı Barış Yıldırım ve Beykoz Ardahan İl Dernek Başkanı Sari Gökçe Böyle bir Festival yapıldığında, Ardahan halkı arasında yeni bir kavga başlar dediler, Festivale bıraktığımız çöpler ve kırılan gönüller için için arkamızdan yazılar, sözler söylenir, Ya kırılan gönülleri kim tamir edecek dediler.
Bu festivalin yapılması için sonra en az 30 milyar bir para lazım bu para toplanmazsa Belediye başkanı da bu işin içinde olmazsa biz yokuz dediler.
Yarınlar vaad eden bir festivali yapmak için bütün Ardahanlıların yüreklerini yan yana getirilip bir Festival olmasından yanayım bir hafta sonra yani 17 Ağustosr17;a bu festival yetişmeyeceğini herkes biliyor. Ama bazıları inada devam edeyor.

Mustafa Küpeli
mustafakupeli36@gmail.com
Yorumlar
hedecan - November 13 2009 18:52:42
Ñïàñèáî. Âåäü èíòåğåñíî! Ñàéò â èçáğàííîå çàíåñ=)
meroisha - November 13 2009 20:04:03
Ïîäïèñàëñÿ íà Âàø áëîã, à â ğññ êàêèå-òî çàêîğş÷êè. Ïğîâåğüòêå êîäèğîâêó ïîæàëóéñòà.
Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Etkinlik takvimi
Eylül 2018  Ekim 2018  Kasım2018
PSÇPCCP
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Sanal Mezarlık

ÖZYURT PANSİYON

Polat Oto

Reklam

Videoları İzle

Yaylaları İzle

Köprülü Yaylası Videoları için tıkla

Giriş
Kullanıcı Adı

ŞifreHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Şifreni mi unuttun?
Yeni bir tane istemek için buraya basın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

torubots
10/03/2018 14:09
[url=http://siwienie.net.
pl/]http://siwienie.net.p
l/[/url]


kunt312
08/16/2018 06:31
güncel [url=http://borsacanli.ne
t] borsa canlı [/url] ekranı ile sitemizden borsa verilerini anlık öğrenebilirsiniz.


fikri hoca
11/03/2016 19:16
Yüce ALLAH,a duan hastahanede ve evlerinde hasta olan ve şifa bekleyenlere ALLAH Hayırlı şifalar nasip etsin E FİKRİ HOCA

fikri hoca
11/16/2015 10:07
ARZU VE İSTEYİM/ Tüm hastahanelerden ve evlerinden hasta olan bay ve bayan kardeşlerime yüce ALLAH. tan acil şıfalar dilerim.Dermansız hastalık vermesin İNŞALLAH,amin. E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
10/18/2015 16:23
Hastahanede veya evlerinde hasta olanlara ALLAH,tan hayırlı acil şifalar dilerim.E İMAM FİKRİ HOCA

Kısa Mesajlar Arşivi