Ana Sayfa · Köşe Yazarları · Dost Siteler · Haber Katagorileri
Ana Menü
Ana Sayfa
Köşe Yazarları
Düğünler Takvimi
Komşularımız
Dost Siteler
Haber Katagorileri
Bize Yazın
Site İçi Arama
Makale Gönder
Haber Gönder
Yararlı Linkler

***KÖPRÜLÜ***
Köprülü Tarihçesi
Köprülüler Rehberi
Köprülü Belediyesi
Köprülü Derneği
Köprülü Tlf.Rehberi
Geleneklerimiz
Manilerimiz
Hastaneler Rehberi
Dêngbej Dinle
Kürtçe Dinle
Kuran Dinle
--------
Ziyaretçi Mesajları
***Resimler **
2008 Videoları -1-
2008 Videoları -2-
2011 Videolar
**Sanal Mezarlık**
Nostalji-1-
Nostalji-2
Anadolu kızları video
En Son İnceleme
Ardahanın Yolları - ...
KÖPRÜLÜ YAYLASINDA B...
Yeni Kanun İle Bilme...
YURT DIŞINDA BULUNAN...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENL...
Anket
Sitede Yayınlanan resimlerden memnunmusunuz?

Evet

Hayır

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Son Fıkralar
Toplam Fıkra -=[23]=-
Yanlış E-Mail
Eyi ki Dik Geldi
Bir Kuru Bir Pilav
Hasta Şikayeti
Poposunda Ne Kalmış?
Bugün Doğan Üyeler
ugur_tanci
FOTO LİMON

OLİMPİYAT

Aras Catering

Yeşil Göle

NAKLİYECİ

Kasaba Kimliğiyle Festival Yapılmaz
Kasaba Kimliğiyle Festival Yapılmaz

İlk başlarken “Gölelilerin birleştiği zemin” demiştik. Geriye dönüş projesi demiştik. Gazetemizde bir sonraki yıl bu festivalin gelenekleşmesi yönündeki umudumuz, beklentimizi içeren sözler çekmiştik manşetimize. Şimdide bu ortaklaşa duyulan umut ve beklentinin boşa sevinci içindeyiz. 12. Ulusal Festival de Umutluyduk. Gördüm ki katılımda 13. Ulusal festivalinde de olmadı. Etkinlikler kurumsallaşarak, gelenekselleşerek kendini bir sonraki yıl ve yıllara aktaramadı. Ulusal uluslararası festivaller içinde ödül âmâsı için yoğun çabalarımızı, önerilerimizi, projelerimizi kimse dikkate almadığı için her geçen yıl festival siyasilerin cirit atacağı ve ağa olup parasını vermediği bir alan oldu.
Komşumuz Kars’ta yapılan festivallere bakıldığında Kafkasların ilgi odağı olmuş, her ülke bir davetle bir oyun ekibi gönderip, katkıda sunmuşlardı. Yani Kars’ta yapılan etkinlikler sınır ötesine aşmayı başardığı için ulusallaşmıştı.
Adı Göle Ulusal Kaşar Festivali dar bir pencereden bakıldığı için ulusallaşma yolunda bir adım ilerleyemediği gibi, komşu ülkeleri bile davet etmeyi becerememiş. Ulusal Basında haber değeri bulmadığı için ilgi duymadı.
Festival komitesi Göle’nin kurum kuruluş, siyasi parti temsilcileri, sivil inisiyatif ve kanat önderlerini içine almadığı için herkesi kucaklayamadı. İşte kasaba kimliğiyle yapılan ve ulusal projeleri dikkate almayan festival komitesi, festivalin kaderiyle oynayıp, bir düğün, bir yayla şenliği, bir konsere dönüştürdükleri için gelecek vaat etmedi.
Gazetemiz, festivalle ilgili çalışmalara bu yıl daha erken başladı. Ama festival komitesi yine festivale 10 gün kala kurulunca umutlarımız yine suya düştü.
Bu festival birçok insan için bir araya gelme adresi, sanki yaşlı, genç, çocuk, kadın, erkek, işçi, memur, işsiz, esnaf herkes bu adreste bir araya gelmenin heyecanı içinde, seslerini gazetemiz aracılığıyla duyurabilmenin heyecanı içindeler. Göle’de ki ve Göle dışındaki birçok insan, sevincini, coşkusunu, özlemini, tüm iyi dileklerini yeni ilettiler Gazetemize.
Bu anlamda Anılarımızı canlı tutmaya çalışırdık. Çünkü Göle’deki yaşayan insanların birbirleriyle olan ilişkilerde yapmacık olmayan, samimi, saygı ve sevgi vardı. Yaşadığım ortamlarda hep Gölelilerin özlemini gidermeye çalıştık.
Diğer pencereden baktığımızda yerel bir gazetenin kendi dinamikleriyle ayakta durabilmeyi, bu dinamikleri oluşturan insanların duygularına kılavuzluk edebilmesini biz, Siyasal Birikim Gazetesi olarak bu festivalde bir kez daha yaşıyoruz.
Ulusal bir gazete için, Göle ilçesi ve bu ilçelere ilişkin olaylar arasında karışı eriyor, haber göze batmaz sayfalarda küçük bir yer olarak alabilir ancak.
Promosyonlara ve devlet kredilerine boğulmuş bu ulusal gazete ve televizyonlarına rağmen biz insanlarımızın duygularına, alışkanlıklarına kılavuzluk ederek ayakta kalabilmenin gururuyla, bir kez değil gücümüzün yettiğince yerel olanın, ulusal olmadan ayrıldığı noktadan fonksiyonumuzu, misyonumuzu yerine getirmekteyiz.
Çünkü yerellik örgütlenmelerde hayatta kalmaya çabalayan tün değerler, birbirlerinin o pek ağızlarından düşünmedikleri ulusallığın renk tonlarını oluşturur. Yerel bir gazete olarak Siyasal Birikim bu yılda festivalde kendi üzerine düşeni layıkıyla yapmaya çalıştı. Elbette halkıyla, hemşerileriyle özdeşleşerek. Şimdi yeniden buluşma vakti. Bir arada özlem giderme vakti diyor, bütün hemşehrilerimin 14.Ulusal Göle Kaşar Festivalini kutluyor; barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum.
Mustafa Küpeli
mustafuaküpeli@36gmail.com
Yorumlar
Henüz bir yorum gönderilmemiş.
Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Etkinlik takvimi
Ağustos 2018  Eylül 2018  Ekim2018
PSÇPCCP
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sanal Mezarlık

ÖZYURT PANSİYON

Polat Oto

Reklam

Videoları İzle

Yaylaları İzle

Köprülü Yaylası Videoları için tıkla

Giriş
Kullanıcı Adı

ŞifreHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Şifreni mi unuttun?
Yeni bir tane istemek için buraya basın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

kunt312
08/16/2018 06:31
güncel [url=http://borsacanli.ne
t] borsa canlı [/url] ekranı ile sitemizden borsa verilerini anlık öğrenebilirsiniz.


fikri hoca
11/03/2016 19:16
Yüce ALLAH,a duan hastahanede ve evlerinde hasta olan ve şifa bekleyenlere ALLAH Hayırlı şifalar nasip etsin E FİKRİ HOCA

fikri hoca
11/16/2015 10:07
ARZU VE İSTEYİM/ Tüm hastahanelerden ve evlerinden hasta olan bay ve bayan kardeşlerime yüce ALLAH. tan acil şıfalar dilerim.Dermansız hastalık vermesin İNŞALLAH,amin. E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
10/18/2015 16:23
Hastahanede veya evlerinde hasta olanlara ALLAH,tan hayırlı acil şifalar dilerim.E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
06/26/2015 19:19
tüm hastalara yüce ALLAHtan acil şifalar dilerim E İMAM FİKRİ HOCA