Kar geldi elektirik gitti, yollar kapandı..
Gönderen admin - November 04 2007 16:00:57
Soğuk ama güneşli bir hava var Ardahan'da.
Soğuk ama güneşli bir hava var Ardahan'da. Dün önce dağlara yağan, ardından da sert bir tipi ile Ardahan kent merkezine kadar gelen kar sık elektrik kesintilerine neden olurken, bir çok köyün yolunu da kapattı.
Bugün duran kar ve tipi ardından güneşli bir havanın yaşandığı Ardahan'ın Posof ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 14 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.
Akşam saatlerinde başlayarak gece şiddetini artıran kar yağışı ve tipi nedeniyle Posof ilçesine bağlı 14 köy yolu ulaşıma kapandı.
Haber Metni
Yüksek kesimlerde de etkili olan kar yağışı nedeniyle Ardahan -Şavşat ve Damal Posof karayolları da gece ulaşıma kapandı. Karayolları ekiplerinin çalışmaları sonucu yolların 07:30' da tekrar ulaşıma açıldığı belirtildi. Bu arada elmaları toplanmamış ağaçların üzerinde biriken kar, güzel manzaralar oluşturdu.
Haber ekleme saati: 11.09-04/11/2007
Haber: Fakir Yılmaz/Alper Turgut Foto: Fakir Yılmaz
8 Asker Serbest Bırakıldı

Hakkari Dağlıcada düzenlenen saldırıda kaçırılan 8 Türk askeri serbest bırakıldı. Askerlerin gün içinde Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor.
Haber ekleme saati: 09.15-04/11/2007 Haber: NTV
Ardahan Beyaza Büründü

Ardahan kent merkezine yılın iyk karı yağdı.. Ardahan'da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle her taraf beyaza büründü.
Kar yağışının etkili olduğu Ardahan'ın Posof ilçesinde hasat vakti gelmediği için toplanmayan elmalar kar altında kaldı.
Ardahan kent merkezinde ve ilçelerinde etkili bir tipi ile birlikte gelen kar yağışı devam ediyor. Konuyla ilgili olarak Posoflu vatandaşlar, özellikle kar yağışı ardından don olayının yaşanabileceğini belirterek, bu şekilde ürünlerin zarar göreceğinden korktuklarını söylediler.
Haber: Alper Turgut/Fakir Yılmaz Foto: Fakir Yılmaz