Ana Sayfa · Köşe Yazarları · Dost Siteler · Haber Katagorileri
Ana Menü
Ana Sayfa
Köşe Yazarları
Düğünler Takvimi
Komşularımız
Dost Siteler
Haber Katagorileri
Bize Yazın
Site İçi Arama
Makale Gönder
Haber Gönder
Yararlı Linkler

***KÖPRÜLÜ***
Köprülü Tarihçesi
Köprülüler Rehberi
Köprülü Belediyesi
Köprülü Derneği
Köprülü Tlf.Rehberi
Geleneklerimiz
Manilerimiz
Hastaneler Rehberi
Dêngbej Dinle
Kürtçe Dinle
Kuran Dinle
--------
Ziyaretçi Mesajları
***Resimler **
2008 Videoları -1-
2008 Videoları -2-
2011 Videolar
**Sanal Mezarlık**
Nostalji-1-
Nostalji-2
Anadolu kızları video
En Son İnceleme
Ardahanın Yolları - ...
KÖPRÜLÜ YAYLASINDA B...
Yeni Kanun İle Bilme...
YURT DIŞINDA BULUNAN...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENL...
Anket
Sitede Yayınlanan resimlerden memnunmusunuz?

Evet

Hayır

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Son Fıkralar
Toplam Fıkra -=[23]=-
Yanlış E-Mail
Eyi ki Dik Geldi
Bir Kuru Bir Pilav
Hasta Şikayeti
Poposunda Ne Kalmış?
Bugün Doğan Üyeler
ugur_tanci
FOTO LİMON

OLİMPİYAT

Aras Catering

Yeşil Göle

NAKLİYECİ

Ersoy ARAS Köprülüde Aday Adayı
KöprülüBeldesinin Belde statüsünü kazanması ardında Aday adayları birer birer açıklanmaya başlandı. Sitemizi arayan Ersoy ARAS Köprülü Beldesinde belediye seçimlerinde AKP'den aday adayı olduğunu açıkladı. Kuzupınar Köyünün mahalle olması sürecinde çok katkı sunduğunu belirten ARAS Köprülüye ve tüm köylere hizmet için çalışacağını belirtti. Ersoy ARAS 1972 Göle Kuzupınar doğumlu, 3 çocuk babası lise mezunu, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Kütüphane doküman pansiyon daire başkanlığında 17 yıllık memur.
Yorumlar
Meliker - May 15 2014 21:22:54
Köprülü Beldesi Sakinleri

Öncelikle Danıştay 8. Dava Dairesinin Belediyemiz hakkında verdiği olumlu karardan dolayı çok sevindim. Hepimize hayırlı olsun.

Ancak, takip ettiğim kadarıyla karardan sonra bazıları bu davayı kendilerinin ve etkisiz, yetkisiz bazı eski siyasilerinin kazandığını, kazandırdığını söylemekte veya bu manada laflar etmektedirler. Öncelikle bu dava için bazı belde sakinleri ve Ankara’da bazı siyasi ve kişilerle görüşmüş olabilirler, onlarda samimi (veya siyasi) olarak belediyemizin kapanmaması için bazı yerlere gitmiş olabilir. Ancak bu dava etmek, kazanmak demek değildir. Bu kişilerin vasıfları ve davadaki sıfatları nedir? Beyler sizleri Danıştay’ın kapısından bile içeri geçirmezler. Bir iki müdür veya mübaşirle görüşmek dava takip etmek değildir. Hele dava kazanmak asla değildir.
Ankara’da 8 yılım geçti, 25 yıllık devlet memuruyum Ankara’yı ve ülke bürokrasini az çok bilirim. Dosyada sıfatı olmayan birinin hatta taraflar bile dosya hakkında Danıştay’da doğrudan görüşemezler. Yeni Danıştay binasında giriş katta ön büro mevcut orada dilekçeler veriliyor, dosya soruluyor.
Davaları kişiler ve kurumlar adına avukatları açar, takip eder ve dosyanın delil durumu, bilgisi, ilgisi, çabası nispetinde de kazanır veya kaybeder. (Bizzat dava açma hakkı mevcuttur, geneli ifade ediyorum). Şimdi; (İnternette ve sağda solda ahkam kesenler)
• Sizin bu dosyadaki sıfatınız nedir. Dosya görmüşlüğünüz veya okumuşluğunuz var mıdır?
• Ankara’ya gitmiş olabilirsiniz, Ankara’ya gidince Danıştay üyeleri sizi makamlarına alıp “bir emriniz var mı, dosyanızı nasıl isterdiniz mi?” dediler. Görüşmezler bile sizinle. Emin olun o siyasinizle de görüşmemişlerdir.
• Bazıları değerli bir Bakanımızdan bahsederek Bakanın ilçesine gittikleri ve babası ile görüştüklerini dolayısı buradan sonuca ulaştıkları gibi, saçma sapan laflar edilmiştir. O ilçede uzun süre görev yaptım Sayın Bakan ve ailesini de tanırım. Sayın Bakan’ın törpil yapmaktan, adam kayırmaktan nefret eder. Bu tarz sözler Sayın Bakana ve Danıştay’a değerli üyelerine saygısızlıktır. İnanın duyulması halinde davamıza zarar verir.
• Belediyemizin davasını açılması öncesi yaşananları az çok bilirim. Belediyede yapılan ve dağılan toplantıyı, grubu da biliyorum. Aynı gün iki toplantı yapılmış. İlk toplantı başarısız olunca davanın açılması için ikinci toplandı yapılmış. Bu toplantıya dönemin Belediye Başkanı Yıldırım Sarıkaya, o dönem ki avukat Av. Abdullah Aydoğan Karakılıç, Hasret Aras ve Tuncer Özdağ katılmıştır.
• Aydoğan Karakılıç amcamın oğludur. Çocukluğundan beri iyi tanırım. Kişiliği ve başarısı hepimizin malumudur. Dava öncesi nasıl çabaladığını, koşturduğunu çok iyi biliyorum. Avukatken bu dava için hep derdi “Dava dosyamı iyi hazırladım, hukuki olarak sağlam Danıştay’dan umutluyum” Ama o mesleği ve takip ettiği davalar hususunda ketum davranmayı kararı görmeden konuşmayı ve hatta ümit vermeyi bile sevmez. Olumlu karar çıkacağına emin olduğu davalarda bile karar çıkmadan ihtimalli konuşur. Dosyayı da güvendiği ve ikimizin de iyi tanıdığımız Av. Murat Toprak’a devrederek hakimliğe gitti.
• Değerli hemşehrilerim Aydoğan Bey avukatlığı döneminde bana “abi ben bu davayı sadece bir iş dava olarak görmüyorum. Bu benim için memleket meselesi” derdi.
• Resmi vasıflarından dolayı dava ile Milletvekilimiz Orhan Atalay’ın başlangıçtan itibaren ilgilendiğini Aydoğan Beyle koşturduğunu biliyorum. Temyiz aşamasında başkaları da ilgilenmiş olabilir. Ama bunlar hiç kimseye ben şuraya gittim, şununla görüştüm, karar çıktı deme hakkını vermez. Böyle bir şey doğru değildir. Herkes haddini bilmeli, lafına dikkat etmeli hususan da yargı da olan bir konuda.
• Sayın Köprülüler yıllarca bu tür insanlar dar düşünceleri, birbiriyle uğraşmaları vb. tavırları yüzünden Beldemiz bir arpa boyu yol alamamıştır. Bir kere bu yalanları bir kenara bırakılmalıdır. Zira, dava dosyasında her şey kayıt altındadır. Gerekçeli karar açıklandıktan sonra Yüksek Mahkemenin neleri dikkate alındığı görülecektir. Gerekçede emin olun ortaya atılan palavralara veya bilmem kimin harçlığı ile açtığı pankarta yer verilmeyecektir. Bunlar Yüksek Mahkemenin umurunda bile değildir. Dosaya ve dosyadaki hukuki verilere, delillere göre gerekçe yazılır. Gerekçeli karar açıklandıktan sonra, davanın nasıl görüldüğünü, bazılarının ne kadar etkili!!! olduklarını göreceğiz.
• ARDAHAN İlinin dahilinde Köprülü Belediyesi dışında, Hanak Ortaköy ve Çıldır Aşık Şenlik Belediyeleri de kapandı. Mekik dokuyan etkili! Siyasiler acaba bu belediyeleri niye kurtaramadılar?


Değerli Hemşerilerim, Köprülünün bir evladı ve bir eğitimci olarak ilk defa böyle bir açıklama yapma gereği duydum. Çünkü bu tür insanlar bencil, kandırmaktan başka bir şey bilmeyen, kendi menfaatleri, ikballeri için her şeyi kullanmaktan çekinmeyen tiplerdir. Kendi insanımızın başarısı ortada iken bunu niye hiçbir sıfatı olmayan birilerine mal ediyoruz anlamıyorum.

Değerli hukukçu Abdullah Aydoğan kardeşimi tebrik ediyorum. Hiç şüphesiz bu senin engin hukuk bilgi ve tecrübenle hazırladığın dava dosyasının, girişkenliğinin ve çabalarının zaferidir.

Ayrıca başta Yüksek Danıştay’ın 8. Dava Dairesinin değerli üyelerine teşekkür ediyorum.
Davamızla ilgilenen Sayın Milletvekilimiz Orhan Atalay, Av. Murat Toprak ve çaba sarf eden, ilgilenen herkese teşekkür ediyorum.

Hepimize geçmiş olsun. Umarım bu musibetten ders çıkarırız. Köprülü Belediyesi tekrar hayırlı olsun.


Erdal KARAKILIÇ
Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Etkinlik takvimi
Ağustos 2018  Eylül 2018  Ekim2018
PSÇPCCP
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sanal Mezarlık

ÖZYURT PANSİYON

Polat Oto

Reklam

Videoları İzle

Yaylaları İzle

Köprülü Yaylası Videoları için tıkla

Giriş
Kullanıcı Adı

ŞifreHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Şifreni mi unuttun?
Yeni bir tane istemek için buraya basın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

kunt312
08/16/2018 06:31
güncel [url=http://borsacanli.ne
t] borsa canlı [/url] ekranı ile sitemizden borsa verilerini anlık öğrenebilirsiniz.


fikri hoca
11/03/2016 19:16
Yüce ALLAH,a duan hastahanede ve evlerinde hasta olan ve şifa bekleyenlere ALLAH Hayırlı şifalar nasip etsin E FİKRİ HOCA

fikri hoca
11/16/2015 10:07
ARZU VE İSTEYİM/ Tüm hastahanelerden ve evlerinden hasta olan bay ve bayan kardeşlerime yüce ALLAH. tan acil şıfalar dilerim.Dermansız hastalık vermesin İNŞALLAH,amin. E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
10/18/2015 16:23
Hastahanede veya evlerinde hasta olanlara ALLAH,tan hayırlı acil şifalar dilerim.E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
06/26/2015 19:19
tüm hastalara yüce ALLAHtan acil şifalar dilerim E İMAM FİKRİ HOCA