Ana Sayfa · Köşe Yazarları · Dost Siteler · Haber Katagorileri
Ana Menü
Ana Sayfa
Köşe Yazarları
Düğünler Takvimi
Komşularımız
Dost Siteler
Haber Katagorileri
Bize Yazın
Site İçi Arama
Makale Gönder
Haber Gönder
Yararlı Linkler

***KÖPRÜLÜ***
Köprülü Tarihçesi
Köprülüler Rehberi
Köprülü Belediyesi
Köprülü Derneği
Köprülü Tlf.Rehberi
Geleneklerimiz
Manilerimiz
Hastaneler Rehberi
Dêngbej Dinle
Kürtçe Dinle
Kuran Dinle
--------
Ziyaretçi Mesajları
***Resimler **
2008 Videoları -1-
2008 Videoları -2-
2011 Videolar
**Sanal Mezarlık**
Nostalji-1-
Nostalji-2
Anadolu kızları video
En Son İnceleme
Ardahanın Yolları - ...
KÖPRÜLÜ YAYLASINDA B...
Yeni Kanun İle Bilme...
YURT DIŞINDA BULUNAN...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENL...
Anket
Sitede Yayınlanan resimlerden memnunmusunuz?

Evet

Hayır

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Son Fıkralar
Toplam Fıkra -=[23]=-
Yanlış E-Mail
Eyi ki Dik Geldi
Bir Kuru Bir Pilav
Hasta Şikayeti
Poposunda Ne Kalmış?
Bugün Doğan Üyeler
Bugün Doğan Üyemiz Bulunmamaktadır.
FOTO LİMON

OLİMPİYAT

Aras Catering

Yeşil Göle

NAKLİYECİ

Saffet KAYA Köprülüdeydi
Kapatılan Köprülü Belediyesinin tekrar kazanılmasının haberinin Köprülü Beldesine ulaşmasının ardında bir bayram havası yaşayan Köprülüleri Ardahan Eski Milletvekili Saffet KAYA ziyaret edip hayırlı olsun dilekleri diledi. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Saffet KAYA ziyeret saatini erkene alıp Şevket ÖZYILDIRIM'ın cenaze törenine katıldı. Coşkulu bir kalabalık tarafında karşılanan KAYA Köprülüde ayrılıp Ardahan'a döndü.
Saffet Kaya ile beraberindeki heyeti karşılayan Köprülülere KAYA kısa bir konuşma yaptı. Barış BİLGİN'in haberine göre Safffet KAYA konuşmasının önemli satırbaşları


***Hayatımda Unutmadığım Anlardan Biri

20.21.23. dönem milletvekili Saffet Kaya, “Benim hayatımda bana sorarsanız hiç unutamayacağınız bir anınız var mı diye sorarsanız; Var o da Köprülümüzün 50 yıllık geçmişiyle birlikte yeniden Köprülü Beldesi unvanına kavuşması benim hayatımın En anlamlı en mutlu en gururlu günlerinden bir tanesidir. Bunun altını çizerek söylüyorum. 50 yıllık beldemiz köy statüsüne düştüğünde hepimizin olduğu gibi benim de vicdanım kanadı. Bu beldemizin asla köy konumunda olmaması gerekiyordu. Bununla ilgili Danıştay’da öpmediğimiz insan, açmadığımız kapı, çalmadığımız kapı, konuşmadığımız insan kalmadı. Köprülünün tekrardan Belde statüsüne kavuşması için elimizden gelen tüm gayreti yerine getirdik. Danıştay’dan gelen tekrar ‘Belde’ olma müjdesini duyunca gözlerim yaşardı. Çünkü çok büyük emek ettik. Köprülü halkının namusu, şerefi kurtulmalıydı. Köprülü halkı bunu hak ediyordu ve beklediği hizmeti sonuna kadar almalıydı. Durançam Köyünden benim gerçekten kardeşim diye kabul ettiğim Lütfü Morkoç’a, Köprülü Beldesinin tekrar hak ettiği yere kavuşması için bana her gün hatırlatmalarda bulunan ‘aman vekilim halkımız’ diyerek bizleri umutları olarak gören kardeşim Lütfi Morkoç’a teşekkürü bir borç bilirim.

***Demokratik seçim süreci Köprülüye Hizmeti Getirecektir…

Beldemizin bundan sonraki süreci elbette ki seçim süreci olacaktır. Bizim Dedeşen, Kuzupınar, Konk, Durançam gibi mahallelerimizle birlikte demokratik seçim sürecinde daha iyi hak ettiği yerlere geleceklerdir. Bunları da tüm kalbimle rabbimden niyaz ediyorum. Birbirimizi bölmeden, ayrıştırmadan yarınlarımız için güzel seçime evet diyelim. Ben çok mutlu ve gururluyum. Çünkü; çok tarihi ve çok sorumluluk isteyen bir iş yaptık. Danıştay’a siyasilerin çok baskısı olamaz. Ancak; ricayla, temenniyle, iyi dileklerle özellikle 17 bin dosya arasından bir an önce Ardahan’ın dosyasının görülmesini sağlamak, dosyayı öne aldırmak, sizi temin ediyorum ki bunları yapmak için öpmediğim yanak, gitmediğim insan kalmadı.

***Kimse ucuz kahramanlık yapmasın

Şunu herkesin bilmesini istiyorum; Kimse ucuz kahramanlık yapmasın. Açık söylüyorum bunu kimse denemesin. Danıştay’a Saffet Kaya dışında kimse gidip, Köprülü’nün namusunu şerefini,hakkını aramadı. Kimse iş bittikten sonra ben yaptım ben ettim demesin bu iş Saffet Kaya’nın eseridir. Köprülü’nün tekrardan ‘Belde’ olması benim hayatımdaki en şerefli, en onurlu ve en çok duygulandığım olaydır. Bu haberi aldığımda duygulandım, ağladım, gözlerimden yaş geldi. Çünkü Köprülü’nün şerefli halkına hak ettiği hizmet gelmesi gerekiyordu bu da sonunda oldu.

***Sevincimi Onurlu Hemşehrilerimle Paylaşmak İstedim

Bu sevinci paylaşmak telefonla olmazdı. Gelip sizlerle birlikte bu havayı teneffüs ederek; bu müjdeyi bu onuru paylaşmam gerekiyordu. Özellikle işimi gücümü bıraktım, Köprülüme bu onurlu hemşehrilerimin yanına geldim.

***Vekil değilim ama vekilden çok çalışıyorum

Köprülü Beldemize benim Saffet Kaya olarak da çok büyük hizmetlerim oldu. Su Saffet Kaya’nın eseridir. Yollar Saffet Kaya’nın eseridir. Okullar Saffet Kaya’nın eseridir. Bu güzel şehrimin her yerinde Saffet Kaya’nın eseri vardır. Saffet Kaya bugün milletvekili değildir. Ama yine de bir milletvekili olmuşçasına gönlünü yüreğini, canını size adamaktan şeref duyuyor onur duyuyor.

***Mevlana yıllar öncesinden beni tanımlamış

Mevlana’nın çok güzel bir sözü var. Bu söz biraz beni tanımlıyor sizinle ilgili. Mevlana diyor ki; Ben seni aklımla sevmedim, çünkü akıl unutur. Ben seni kalbimle de sevmedim çünkü kalp durur. Ben seni ruhumla sevdim çünkü ruh ölümsüzdür. İşte benim sizlere olan sevgim de budur. Ben sizleri ruhumla sevdim, canımla sevdim.

***Ayırt etmeden sevdim

Dört dönem boyunca milletvekili seçildiğimde benim yanımda olan olmayan, destek veren vermeyen, ayrımı yapmayarak bir olduk. Irk, mezhep, cinsiyet ayrımı yapmadan bu milletin yardımcısı olduk. Herkesi başımızın üzerine koyarak sevdiğiniz bir Saffet Kaya’nız var. İnsanlar ölür insanlık kalır. İnsanlık ölür hizmetleri kalır. Yaptığımız duble yollar, demir yolu projeleri hepsi benim eserimdir. Allah bizi gönüllerinizde yer edenlerden eylesin. Ben bu milleti seviyorum. Köprülü Beldesi’nin halkından da emeği geçenlere de teşekkür ettiler.

Haber / Barış BİLGİN
Yorumlar
Meliker - May 15 2014 21:22:03
Köprülü Beldesi Sakinleri

Öncelikle Danıştay 8. Dava Dairesinin Belediyemiz hakkında verdiği olumlu karardan dolayı çok sevindim. Hepimize hayırlı olsun.

Ancak, takip ettiğim kadarıyla karardan sonra bazıları bu davayı kendilerinin ve etkisiz, yetkisiz bazı eski siyasilerinin kazandığını, kazandırdığını söylemekte veya bu manada laflar etmektedirler. Öncelikle bu dava için bazı belde sakinleri ve Ankara’da bazı siyasi ve kişilerle görüşmüş olabilirler, onlarda samimi (veya siyasi) olarak belediyemizin kapanmaması için bazı yerlere gitmiş olabilir. Ancak bu dava etmek, kazanmak demek değildir. Bu kişilerin vasıfları ve davadaki sıfatları nedir? Beyler sizleri Danıştay’ın kapısından bile içeri geçirmezler. Bir iki müdür veya mübaşirle görüşmek dava takip etmek değildir. Hele dava kazanmak asla değildir.
Ankara’da 8 yılım geçti, 25 yıllık devlet memuruyum Ankara’yı ve ülke bürokrasini az çok bilirim. Dosyada sıfatı olmayan birinin hatta taraflar bile dosya hakkında Danıştay’da doğrudan görüşemezler. Yeni Danıştay binasında giriş katta ön büro mevcut orada dilekçeler veriliyor, dosya soruluyor.
Davaları kişiler ve kurumlar adına avukatları açar, takip eder ve dosyanın delil durumu, bilgisi, ilgisi, çabası nispetinde de kazanır veya kaybeder. (Bizzat dava açma hakkı mevcuttur, geneli ifade ediyorum). Şimdi; (İnternette ve sağda solda ahkam kesenler)
• Sizin bu dosyadaki sıfatınız nedir. Dosya görmüşlüğünüz veya okumuşluğunuz var mıdır?
• Ankara’ya gitmiş olabilirsiniz, Ankara’ya gidince Danıştay üyeleri sizi makamlarına alıp “bir emriniz var mı, dosyanızı nasıl isterdiniz mi?” dediler. Görüşmezler bile sizinle. Emin olun o siyasinizle de görüşmemişlerdir.
• Bazıları değerli bir Bakanımızdan bahsederek Bakanın ilçesine gittikleri ve babası ile görüştüklerini dolayısı buradan sonuca ulaştıkları gibi, saçma sapan laflar edilmiştir. O ilçede uzun süre görev yaptım Sayın Bakan ve ailesini de tanırım. Sayın Bakan’ın törpil yapmaktan, adam kayırmaktan nefret eder. Bu tarz sözler Sayın Bakana ve Danıştay’a değerli üyelerine saygısızlıktır. İnanın duyulması halinde davamıza zarar verir.
• Belediyemizin davasını açılması öncesi yaşananları az çok bilirim. Belediyede yapılan ve dağılan toplantıyı, grubu da biliyorum. Aynı gün iki toplantı yapılmış. İlk toplantı başarısız olunca davanın açılması için ikinci toplandı yapılmış. Bu toplantıya dönemin Belediye Başkanı Yıldırım Sarıkaya, o dönem ki avukat Av. Abdullah Aydoğan Karakılıç, Hasret Aras ve Tuncer Özdağ katılmıştır.
• Aydoğan Karakılıç amcamın oğludur. Çocukluğundan beri iyi tanırım. Kişiliği ve başarısı hepimizin malumudur. Dava öncesi nasıl çabaladığını, koşturduğunu çok iyi biliyorum. Avukatken bu dava için hep derdi “Dava dosyamı iyi hazırladım, hukuki olarak sağlam Danıştay’dan umutluyum” Ama o mesleği ve takip ettiği davalar hususunda ketum davranmayı kararı görmeden konuşmayı ve hatta ümit vermeyi bile sevmez. Olumlu karar çıkacağına emin olduğu davalarda bile karar çıkmadan ihtimalli konuşur. Dosyayı da güvendiği ve ikimizin de iyi tanıdığımız Av. Murat Toprak’a devrederek hakimliğe gitti.
• Değerli hemşehrilerim Aydoğan Bey avukatlığı döneminde bana “abi ben bu davayı sadece bir iş dava olarak görmüyorum. Bu benim için memleket meselesi” derdi.
• Resmi vasıflarından dolayı dava ile Milletvekilimiz Orhan Atalay’ın başlangıçtan itibaren ilgilendiğini Aydoğan Beyle koşturduğunu biliyorum. Temyiz aşamasında başkaları da ilgilenmiş olabilir. Ama bunlar hiç kimseye ben şuraya gittim, şununla görüştüm, karar çıktı deme hakkını vermez. Böyle bir şey doğru değildir. Herkes haddini bilmeli, lafına dikkat etmeli hususan da yargı da olan bir konuda.
• Sayın Köprülüler yıllarca bu tür insanlar dar düşünceleri, birbiriyle uğraşmaları vb. tavırları yüzünden Beldemiz bir arpa boyu yol alamamıştır. Bir kere bu yalanları bir kenara bırakılmalıdır. Zira, dava dosyasında her şey kayıt altındadır. Gerekçeli karar açıklandıktan sonra Yüksek Mahkemenin neleri dikkate alındığı görülecektir. Gerekçede emin olun ortaya atılan palavralara veya bilmem kimin harçlığı ile açtığı pankarta yer verilmeyecektir. Bunlar Yüksek Mahkemenin umurunda bile değildir. Dosaya ve dosyadaki hukuki verilere, delillere göre gerekçe yazılır. Gerekçeli karar açıklandıktan sonra, davanın nasıl görüldüğünü, bazılarının ne kadar etkili!!! olduklarını göreceğiz.
• ARDAHAN İlinin dahilinde Köprülü Belediyesi dışında, Hanak Ortaköy ve Çıldır Aşık Şenlik Belediyeleri de kapandı. Mekik dokuyan etkili! Siyasiler acaba bu belediyeleri niye kurtaramadılar?


Değerli Hemşerilerim, Köprülünün bir evladı ve bir eğitimci olarak ilk defa böyle bir açıklama yapma gereği duydum. Çünkü bu tür insanlar bencil, kandırmaktan başka bir şey bilmeyen, kendi menfaatleri, ikballeri için her şeyi kullanmaktan çekinmeyen tiplerdir. Kendi insanımızın başarısı ortada iken bunu niye hiçbir sıfatı olmayan birilerine mal ediyoruz anlamıyorum.

Değerli hukukçu Abdullah Aydoğan kardeşimi tebrik ediyorum. Hiç şüphesiz bu senin engin hukuk bilgi ve tecrübenle hazırladığın dava dosyasının, girişkenliğinin ve çabalarının zaferidir.

Ayrıca başta Yüksek Danıştay’ın 8. Dava Dairesinin değerli üyelerine teşekkür ediyorum.
Davamızla ilgilenen Sayın Milletvekilimiz Orhan Atalay, Av. Murat Toprak ve çaba sarf eden, ilgilenen herkese teşekkür ediyorum.

Hepimize geçmiş olsun. Umarım bu musibetten ders çıkarırız. Köprülü Belediyesi tekrar hayırlı olsun.


Erdal KARAKILIÇ
Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Etkinlik takvimi
Ağustos 2018  Eylül 2018  Ekim2018
PSÇPCCP
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sanal Mezarlık

ÖZYURT PANSİYON

Polat Oto

Reklam

Videoları İzle

Yaylaları İzle

Köprülü Yaylası Videoları için tıkla

Giriş
Kullanıcı Adı

ŞifreHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Şifreni mi unuttun?
Yeni bir tane istemek için buraya basın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

kunt312
08/16/2018 06:31
güncel [url=http://borsacanli.ne
t] borsa canlı [/url] ekranı ile sitemizden borsa verilerini anlık öğrenebilirsiniz.


fikri hoca
11/03/2016 19:16
Yüce ALLAH,a duan hastahanede ve evlerinde hasta olan ve şifa bekleyenlere ALLAH Hayırlı şifalar nasip etsin E FİKRİ HOCA

fikri hoca
11/16/2015 10:07
ARZU VE İSTEYİM/ Tüm hastahanelerden ve evlerinden hasta olan bay ve bayan kardeşlerime yüce ALLAH. tan acil şıfalar dilerim.Dermansız hastalık vermesin İNŞALLAH,amin. E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
10/18/2015 16:23
Hastahanede veya evlerinde hasta olanlara ALLAH,tan hayırlı acil şifalar dilerim.E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
06/26/2015 19:19
tüm hastalara yüce ALLAHtan acil şifalar dilerim E İMAM FİKRİ HOCA