Ana Sayfa · Köşe Yazarları · Dost Siteler · Haber Katagorileri
Ana Menü
Ana Sayfa
Köşe Yazarları
Düğünler Takvimi
Komşularımız
Dost Siteler
Haber Katagorileri
Bize Yazın
Site İçi Arama
Makale Gönder
Haber Gönder
Yararlı Linkler

***KÖPRÜLÜ***
Köprülü Tarihçesi
Köprülüler Rehberi
Köprülü Belediyesi
Köprülü Derneği
Köprülü Tlf.Rehberi
Geleneklerimiz
Manilerimiz
Hastaneler Rehberi
Dêngbej Dinle
Kürtçe Dinle
Kuran Dinle
--------
Ziyaretçi Mesajları
***Resimler **
2008 Videoları -1-
2008 Videoları -2-
2011 Videolar
**Sanal Mezarlık**
Nostalji-1-
Nostalji-2
Anadolu kızları video
En Son İnceleme
Ardahanın Yolları - ...
KÖPRÜLÜ YAYLASINDA B...
Yeni Kanun İle Bilme...
YURT DIŞINDA BULUNAN...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENL...
Anket
Sitede Yayınlanan resimlerden memnunmusunuz?

Evet

Hayır

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Son Fıkralar
Toplam Fıkra -=[23]=-
Yanlış E-Mail
Eyi ki Dik Geldi
Bir Kuru Bir Pilav
Hasta Şikayeti
Poposunda Ne Kalmış?
Bugün Doğan Üyeler
Bugün Doğan Üyemiz Bulunmamaktadır.
FOTO LİMON

OLİMPİYAT

Aras Catering

Yeşil Göle

NAKLİYECİ

KÖPRÜLÜYE "YILDIRIM" ÇARPTI...

Köprülüye “YILDIRIM” ÇarptıÇoook eskilere gitmeye gerek yok. 2000’li yılların son çeyreğine yaklaşırken Anadolunun her kasabası, köyü boşalıp göç verirken, şimdiki gibi Köprülü Beldesine gurbetten gelenler sadece misafir olarak kalıp tekrar dönerken, gurbetçiler tarafından tek çivi bile yatırımın yapılmadığı Köprülü Beldesi, Göle’nin ve Gölenin düz köylerin korkulu bir rüyası idi. Canibeg Yaylasında onbinler şenlik için akıyor Göle Festival komitesi tedirgin oluyordu. Çünkü Köprülü Beldesi ilçe olmak için çabalıyordu.

Köprülü Beldesi 90’lı yılların son çeyreğinde azalan nüfuzunu İstanbul’dan otobüsler ile ve çevre köylerin (özellikle Serinçayır, Günorta, Durançam, Kuzupınarı, Dedeşen) desteği ile nüfuzunu arttırmış, mevcut TEDAŞ İletmesi, PTT şubesi, Faal Sağlık Ocağı, en önemlisi yeni açılan ve Ardahan’da bile bulunmayan Çok Programlı Lisesi….

Bunları yazarken geçmiş Belediye başkanlarına saygı ve sevgilerimizi de iletmemek elbet de olmaz. Çünkü zamanın imkanları doğrultusunda Kemal KURŞUN, Kemal ÖZDAĞ, Şeref ÖZÇELİK, Tahsin SARIKAYA, Mehmet ÖZÇELİK ve Şerafettin KARADOĞAN Köprülüye olan hizmetlerine teşekkür ederiz. İnternette bazı yorumlarda özellikle hiç Köprülüde beklide yaşamamış gençlerimiz ezberledikleri tek kelime “40 yıllık belediye ne iş yaptı” 40 yıllık belediye çok işler yaptı. Anadolunın en ucra köşesinde 70’li yıllarda elektirik, 80’li yıllarda Su şebekesi 90’lı yıllarda ilçe olmaya aday ise çok iş yapmıştır. Hemen şimdi şu yorumu eklemek aklınızda geçiyor “21.yy’da elektiriksiz susuz köy varmıdır” diye o zamanın şartlarında inanın onlar büyük yatırımlardı. On yıl öncesinde ben bir akrabamın bodrumunda ikamet ediyordum şimdi dairelerimde. O zamanın imkansızlıkları ile şimdiki tek ikdidar dönemindeki nimetlerden faydalanmamanın basiretsizliğini, beceriksizliğini ayırt etmekte biraz kafamızı yormamız gerekir.

Şimdi tekrar konumuza dönelim. 2000’li yılların sonunda ilçe olmaya aday bir Kasaba şimdilerde “YILDIRIM” çapmış şekilde enkaz yığınına dönmüştür. Her taraf yanıyor, her taraf perişan.. Ayhan KURŞUN’ın cenaze törenine katılan yeddi köy halkının mezarlığa kadar ne zorlukla ulaştıkları hepimiz gördük ben utandım ama Köprülüye çarpan “YILDIRIM” utanmadı. Belediyenin kapanmasına sayılı günler kala Köprülüde Başlatılan Su Şebekesi yenileme çalışmaları ayrı bir “YILDIRIM” çarpması ile adeta Köprülüler için bir kabusa dönmüştür. Bu arada Belediye personelinin eli kolu bağlımı duruyor dersiniz hayır herkes cayır cayır çalışıyor kamyonlar hafriyat taşımakda tek dakika durmazlar ama A’nın kapısına üç kamyon B’nin kapısındada eşek düşse dişi kırılır misalı… O kadar çok çalışırlar ki Yaylanın camisi için 730 metreden su borusu döşemek gerekirken belediye ücret karşılığında bile araç tahsis etmemiş Göleden 7.000 TL. karşılığından kazıcı kiralanmış ve 20.000 TL civarındaki su taşıma işlemide Köprülülerin elbirliği ile bitirilmiştir. İki yıldır Köprülüde başlatılan çalışmalar adeta arap saçına dönmüştür. Geçen yıl yılında bahsettiğim su şebekesi konusunu tekrardan irdelemek istiyorum.

Köprülüde kullanılan su borularının arazi sulama borular olduğu iddia edilmektedir. Çünkü arazi sulama borularının yeraltında dayanmadığı ağırlık bastırınca kolay patladığı söylenmektedir. Bu sebeble olacak ki su patlaklarınınönüne geçilemiyor, döşenen her borunun üzeri tekrar tekrar açılıp patlaklar yamalanıyor. Döşenen borular kum ile beslenmedikleri için hafriyatın kolay patlattığıda görülmektedir. Ayrıca abonelerde mutahit firma tarafında tahsil edilen bağlantı ücretleride halkın ciddi tepkisini çekmekte olamasına rağmen belediyenin duyarsızlığıda ayrı bir soru işaretidir. Çünkü Köprülüye “YILDIRIM” çarpmıştır hasar çok büyüktür.

Yukarıda saydığım tüm işletmeler kapanmış, Lise kapanmış, Belediyenin kapısına kilit vurulmasına günler kalmış, “YILDIRIM”’ın çarptığı Köprülüde Yıldırım halen Başkan sıfatı ile geziyor. Türkiyede 40 yılda bir gelen tek iktidar döneminde Köprülü Belediyesi bu nimetlerden yararlanamamış elindeki mevcut kredileri tüketmiş belediyenin kapanmasına seyirci kalmışlardır.
İktidar Milletvekili Sayın Orhan ATALAY, Belediye kapanmasının tek sorumlusu Belediye Başkanınızdır diyorsa ben daha ne diyeyim ki.

Duyarsızlık kimde ise, sorumsuzluk kimde ise yastığına baş koyduğunda emin ol ki gözlerine uyku girmeyecek (vijdan var ise)Erkan ÖZÇELİK
Yorumlar
erdemozakdag - August 15 2013 18:16:48
Eleştırmek bardağın bos tarafını surekli ön plana çıkarmak her zaman çok kolaydır.eleştırırken gerçekçi olmak gerekir.sanal ortamda gerçekçi olmayan yazılanlar insanları yanlış bilgilendirir şu an tatilimi gecirmek için şehir görünümü kazanmiş beldemizdeyim beldemizde humalı bir alt yapı çalişması devam ediyor tüm belediye ekipleri yoğun çalişma içerisinde vatandaşı mağdur etmemek için su mahalle mahale çekilmekte işi yapan mutahit ile görüştum kalitesiz denilen boruların TSE damgalarını gosterdi ayrıca malzeme alımının devlet tarafından yapıldığını belirtti belediye yada mutahit firmanın malzeme alımı ile bir ilgisinin olmadığını belirtti belediye tarafından yapılan çalişmalar acık ve net bir şekilde gözükmekte belediye binası yenilenmiş köprü yapılmiş lise binası yenilenmiş dip mahaleye tarihinde gözükmemiş bir yol yapılmiş su şebekesi yenilenerek bitirilmek uzere çermikte ciddi bir çalişma yapılmiş fakat kendini bilmezler tarafından hasar verilmiş canibey yaylasında mesire alanı yapılmiş kanalizasyon ihalesi sonbaharda yapılacak yapılan bu çalişmalar ise kısıtlı imkanlarla yapılmiş geçmiş dönemlerde aynı bütçe ile saadece beldemize hizmet sunuluyordu fakat şu an aynı bütçe ile beş köye hizmet sunulmakta eleştirirken ilgili makamlardan bilgi alarak eleştirmek gerekir eleştirirken taktir etmeyidide bilmek gerekir bu belde hepimizin hoşgorü ve birlik olarak aşamiyacağimiz hiç bir engel yoktur. Lütfen biraz daha hoşgörü. Erdem özakdağ
admin - August 19 2013 09:19:42
Sevgili Erdem Bey;
Siz önce borularda bahsetmişsiniz bugün kanalizasyon, çatı pimaşı evindeki klozet hortumunda bile TSE damgası vardır önemli olan o iklim şartlarına ve toprak yapısına uygunlüğüdur. Öyle ise sizden ricam Belediyenin elinde, yada mutahitin (aran iyi ise) su şebekesi ihalesinin şartnamesini madde madde açıklamasını alırmısın ve bizimle paylaşırmısın.

İkincisi ben dokuz nufuz yüzünden kapanan bir belediyeden bahsediyorum sen Belediyenin içindeki taadilatın güzelliğinden binanın yenilenmesinden.

Ben kapanan bir Liseden (ki o liseye seninde çok kitap yardımn olduğunu biliyorum) sen Lise Binasının Boya badanasından.

Demekki bizim bakış açılarımız farklı, Ben halkın gözü ile bakıyorum sen ise bakmak istediğin gözle bakıyorsun...

eee ben daha ne diyeyim. Sana hayırlı tatiller.

Erkan ÖZÇELİK
Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Etkinlik takvimi
Ağustos 2018  Eylül 2018  Ekim2018
PSÇPCCP
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sanal Mezarlık

ÖZYURT PANSİYON

Polat Oto

Reklam

Videoları İzle

Yaylaları İzle

Köprülü Yaylası Videoları için tıkla

Giriş
Kullanıcı Adı

ŞifreHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Şifreni mi unuttun?
Yeni bir tane istemek için buraya basın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

kunt312
08/16/2018 06:31
güncel [url=http://borsacanli.ne
t] borsa canlı [/url] ekranı ile sitemizden borsa verilerini anlık öğrenebilirsiniz.


fikri hoca
11/03/2016 19:16
Yüce ALLAH,a duan hastahanede ve evlerinde hasta olan ve şifa bekleyenlere ALLAH Hayırlı şifalar nasip etsin E FİKRİ HOCA

fikri hoca
11/16/2015 10:07
ARZU VE İSTEYİM/ Tüm hastahanelerden ve evlerinden hasta olan bay ve bayan kardeşlerime yüce ALLAH. tan acil şıfalar dilerim.Dermansız hastalık vermesin İNŞALLAH,amin. E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
10/18/2015 16:23
Hastahanede veya evlerinde hasta olanlara ALLAH,tan hayırlı acil şifalar dilerim.E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
06/26/2015 19:19
tüm hastalara yüce ALLAHtan acil şifalar dilerim E İMAM FİKRİ HOCA