Ana Sayfa · Köşe Yazarları · Dost Siteler · Haber Katagorileri
Ana Menü
Ana Sayfa
Köşe Yazarları
Düğünler Takvimi
Komşularımız
Dost Siteler
Haber Katagorileri
Bize Yazın
Site İçi Arama
Makale Gönder
Haber Gönder
Yararlı Linkler

***KÖPRÜLÜ***
Köprülü Tarihçesi
Köprülüler Rehberi
Köprülü Belediyesi
Köprülü Derneği
Köprülü Tlf.Rehberi
Geleneklerimiz
Manilerimiz
Hastaneler Rehberi
Dêngbej Dinle
Kürtçe Dinle
Kuran Dinle
--------
Ziyaretçi Mesajları
***Resimler **
2008 Videoları -1-
2008 Videoları -2-
2011 Videolar
**Sanal Mezarlık**
Nostalji-1-
Nostalji-2
Anadolu kızları video
En Son İnceleme
Ardahanın Yolları - ...
KÖPRÜLÜ YAYLASINDA B...
Yeni Kanun İle Bilme...
YURT DIŞINDA BULUNAN...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENL...
Anket
Sitede Yayınlanan resimlerden memnunmusunuz?

Evet

Hayır

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Son Fıkralar
Toplam Fıkra -=[23]=-
Yanlış E-Mail
Eyi ki Dik Geldi
Bir Kuru Bir Pilav
Hasta Şikayeti
Poposunda Ne Kalmış?
Bugün Doğan Üyeler
Bugün Doğan Üyemiz Bulunmamaktadır.
FOTO LİMON

OLİMPİYAT

Aras Catering

Yeşil Göle

NAKLİYECİ

Taşdelen Sanki Canibeg


Merkezi İstanbulda bulunan Ardahan ili Göle ilçesi Köprülü Beldesi Derneği, Köprülü Derneği Anadolu Şübesi ve Köprülü Derneği Gençlik Kollarının ortaklaşa düzenledikleri 5. Taşdelen Pikniği Güneşli bir günde adeta Canibeg Yayla Şenliklerini anımsatırcasına güzel geçti.

Saat 10:00'da başlanması programlanan piknik alanına sabah saat 06:00'dan itibaren Köprülüler akın etmeye başladılar. Köprülü Derneği için tahsis edilen Taşdelen 5. Bölege mesire alanı Köprülülere dar geldi.

Sunuculuğunu Erkan ÖZÇELİK'in yaptığı programa Yöremizin ses sanatçısı Naim ÇELİK'İN muhteşem performansı eşliğinde uzun uzun halaylar oluşturuldu. Açılış konuşmasında Erkan ÖZÇELİK şenliklere ve düğünlere denk gelen ölümlere değindi. ÖZÇELİK "Köprülü büyük bir camiadır. 2011 yılında Köprülülerden 28 kişi vefat etmiştir. Yıllardır Yapılamayan Canibeg Yayla Şenliği Derneğin girişimleri ile 2011 Yılında cenaze sahiplerinin destekleri ile bu zincir kırılmıştır. 2012 Yılına girilen ilk beş ay içerisinde de 11 kişi vefat etmiştir. Bu sebeple aylar öncesinde organizesi yapılan bir etkinliğin iptal edilmesine Cenaze sahiplerininde gönlü razı değildi. Bu vesile ile alınan izinden sonra pikniğin yapılmasına devam edilmiştir dernek de Davul Zurna ekibini iptal ederek bu organizasyonda davul-zurna çalmadan devam edecektir dedi.

Yöremiz aşıklarından Kemal YILDIZ ve Aşık KEVSERİ (Dursun DOĞAN) yöremizden türküler ile Tüm davetlilere hüzün ve coşkuyu bir arada yaşattılar…

Daha sonra yeni yönetimi, gençlik kollarını ve Anadolu Şube yönetimini tanıtıldıktan sonra Dernek Başkanı Orhan ÖZYILDIRIM kısa bir konuşma yaparak tüm katılımcılara teşekkür etti ÖZYILDIRIM konuşmasında "Geçen yıl tarihi belirlenen Taşdelen Pikniğine gelmeden bir ay içerisinde maalesef dört kişiyi kaybederek 2012 yılında toplam 11 kişiyi kaybettik.. SARIKAYA, ÖZKURT, POLAT, DEĞİRMENCİ, KARADOĞAN, ÖZÇELİK, GÖKBULUT, ÖZAKDAĞ ve TOPÇU ailelerine başsağlığı dileklerini tekrar ilettiğini ve ailelerden musade alarak pikniğimizin organizasyonunu devam ettiklerini" açıkladı.

Anadolu Şube Başkanı İlhan AKKOÇ Tüm davetlileri selamlayarak bu tür organizasyonlarda her zaman merkez yönetimi desteklediklerini bundan sonrada destekleyeceklerini açıkladı.

Gençlik Kolları Başkanı Baykan KARAKILIÇ yaptığı konuşmasında “Bu tür etkinliklerde, gecelerde, gençlerinizi çocuklarınızı da getirilmesi gerektiğini gençlerimizin tanışıp kaynaşması için bu tür etkinlikler fırsat olduğunu bunu da iyi değerlendirmek gerektiğini” söyledi.

Köprülü Eski Belediye Başkanı Mehmet ÖZÇELİK, Dernek Kurucu Başkanı Şakir ÖZYILDIRIM, Eski Başkanlar Atanur IRMAK ve Gürbüz GÖKBULUT’unda katıldığı piknik de Şakir ÖZYILDIRIM kısa bir konuşma yaparak tüm katılımcılara teşekkür ederek birlik ve beraberliğimizi kimseler bozamaz. Tek Yürek olmak için Türk-Kürt halkının kardeşliğini bozmak isteyenlere fırsat verilmemelidir dedi.

Göle Derneğinin Düzenlediği Köylerarası Futbol Turnuvasında 3 Haziranda Final oynayacak olan Köprülüspor tam takım hocaları Zafer ARAS ile beraber katılarak büyük alkış aldılar. Zafer ARAS kısa bir konuşma yaparak “Tak Sözüm Size Kupayı Getireceğim” dedi. Buna karşılık Dernek Başkanı Orhan ÖZYILDIRIM Zafer ARAS’a hediyesini vererek kupa getirdiğiniz takdirde tüm futbulculara Kebap keseceği sözünü verdi. Daha sonra Dernek Yönetimi aurı ayrı hediyeler takdim ettiler. Ensar KURŞUN Erçin ÖZYILDIRIM’a, Erkan ÖZYILDIRIM Ataman POLAT’a, Baycan POLAT Özgür 1 KARAKILIÇ’a, Başar OĞUZ Özgür 2 KARAKILIÇ’A, Atakan ÖZKAN Öner ARAS’a, Baki KARAKILIÇ Önder ARAS’a, Coşkun ARAS Müslüm KARAKILIÇ’a, İlhan AKKOÇ Uğur SARIKAYA’ya, Baykan KARAKILIÇ Serhat ÖZYILDIRIM’a, Ertunç AKKOÇ Bilgin ÖZYILDIRIM’a, Orhan KARADOĞAN Memet ÖZYILDIRIM’a, Özgür POLAT Kaan ÖZKURT’a, Erkan POLAT da Selçuk KAVAK’a hediyeler verdi.

Yapılan Yarışmalarda birinci gelen miniklere çekiliş biletleri verildi. Çekilişlerde çeşitli oyuncaklar, bisiklet, salıncak, Köprülü Tanıtımı yapan DVD’ler 2 adet halı ve bir adet LCD Televizyon verildi.

Yöremizin Dengbejlerinden Kısmet YILDIZ’ın muhteşem türküleri güne damgasını vurdu. Piknik alanında bulunan tüm katılımcıların oluşturduğu uzun halaylar eşliğinde Kısmat YILDIZ’IN muhteşem performansı beğeni topladı. Saat 17:00’de sona eren program Serkan KARAKILIÇ’ın girişimleri ile tahsis edilen araçlar ile davetlilerin bir kısmı ayrıdıyada özel araçları ile gelenler saat 20:00’ye kadar hasret giderdiler.

Haber:Erkan ÖZÇELİK
Resim: Erkan özçelik, Ezgi KARAKILIÇ
Yorumlar
ozgur polat - May 29 2012 08:54:02
bide derneğimizin reklam tanıtım sponsoru olsaydı güzel olacaktı erkan abi
mevlut - May 29 2012 14:43:02
ERKAN bey gerçekten performansınıza hayran oldum.piknik organizasyonu,çok güzeldi,EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDİYORUM, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM. daimasizi desteklemeğe devam edeceğim. DUA İLE SELAMLARIM.
admin - May 30 2012 07:07:38
Özgür POLAT'ın hakkını yemek olmaz. Gercekten üç yıldır CENGİZ Reklam sadece derneğin değil tüm Köy ile ilgili rehlem çalışmalarından ciddi emekler sarfetti. kendisini kutlarım. Şenlik alanında piknik alanındada reklam çalışmaları beğeni topladı. Haberde geçmemiş dikkat ettim taktir ederseniz bu kadar haberide kafada tutup yazmakda zor. sunuculuk yapıncada not tutmak zor oluyor.

Mevlut bey teşekkürler. kalın sağlıcakla...
[small]
[/small]
Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Harika! Harika! 0% [Oylanmamış]
Çok İyi Çok İyi 100% [1 Oy]
İyi İyi 0% [Oylanmamış]
Fena Değil Fena Değil 0% [Oylanmamış]
Kötü / Berbat Kötü / Berbat 0% [Oylanmamış]
Etkinlik takvimi
Ağustos 2018  Eylül 2018  Ekim2018
PSÇPCCP
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sanal Mezarlık

ÖZYURT PANSİYON

Polat Oto

Reklam

Videoları İzle

Yaylaları İzle

Köprülü Yaylası Videoları için tıkla

Giriş
Kullanıcı Adı

ŞifreHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Şifreni mi unuttun?
Yeni bir tane istemek için buraya basın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

kunt312
08/16/2018 06:31
güncel [url=http://borsacanli.ne
t] borsa canlı [/url] ekranı ile sitemizden borsa verilerini anlık öğrenebilirsiniz.


fikri hoca
11/03/2016 19:16
Yüce ALLAH,a duan hastahanede ve evlerinde hasta olan ve şifa bekleyenlere ALLAH Hayırlı şifalar nasip etsin E FİKRİ HOCA

fikri hoca
11/16/2015 10:07
ARZU VE İSTEYİM/ Tüm hastahanelerden ve evlerinden hasta olan bay ve bayan kardeşlerime yüce ALLAH. tan acil şıfalar dilerim.Dermansız hastalık vermesin İNŞALLAH,amin. E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
10/18/2015 16:23
Hastahanede veya evlerinde hasta olanlara ALLAH,tan hayırlı acil şifalar dilerim.E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
06/26/2015 19:19
tüm hastalara yüce ALLAHtan acil şifalar dilerim E İMAM FİKRİ HOCA