Ana Sayfa · Köşe Yazarları · Dost Siteler · Haber Katagorileri
Ana Menü
Ana Sayfa
Köşe Yazarları
Düğünler Takvimi
Komşularımız
Dost Siteler
Haber Katagorileri
Bize Yazın
Site İçi Arama
Makale Gönder
Haber Gönder
Yararlı Linkler

***KÖPRÜLÜ***
Köprülü Tarihçesi
Köprülüler Rehberi
Köprülü Belediyesi
Köprülü Derneği
Köprülü Tlf.Rehberi
Geleneklerimiz
Manilerimiz
Hastaneler Rehberi
Dêngbej Dinle
Kürtçe Dinle
Kuran Dinle
--------
Ziyaretçi Mesajları
***Resimler **
2008 Videoları -1-
2008 Videoları -2-
2011 Videolar
**Sanal Mezarlık**
Nostalji-1-
Nostalji-2
Anadolu kızları video
En Son İnceleme
Ardahanın Yolları - ...
KÖPRÜLÜ YAYLASINDA B...
Yeni Kanun İle Bilme...
YURT DIŞINDA BULUNAN...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENL...
Anket
Sitede Yayınlanan resimlerden memnunmusunuz?

Evet

Hayır

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Son Fıkralar
Toplam Fıkra -=[23]=-
Yanlış E-Mail
Eyi ki Dik Geldi
Bir Kuru Bir Pilav
Hasta Şikayeti
Poposunda Ne Kalmış?
Bugün Doğan Üyeler
ugur_tanci
FOTO LİMON

OLİMPİYAT

Aras Catering

Yeşil Göle

NAKLİYECİ

Köprülü Derneği Kongıresi Yapıldı
Dernek Başkanı Orhan ÖZYILDIRIM
Köprülü Beldesi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma derneği genel kurulunda yeni başkanını seçti.

Beşyüzden fazla Köprülünın katıldığı kongırede tek liste divana sunuldu. Sunulan listede Orhan ÖZYILDIRIM başkanlığında yeni yönetim belirlendi. Gençlik Kolları Başkanlığınada Baykan KARAKILIÇ seçildi….

Baykan KARAKILIÇ Gençlik Kolları BaşkanıDivan Başkanlığına Atanur IRMAK yardımcıları ise Muzaffer KARAKILIÇ, Şemistan SARIKAYA ve İlhan AKKOÇ seçildiler. Bir dakikalık saygı duruşundan sonra ilk konuşmayı dernek Başkanı Gürbüz GÖKBULUT yaptı. GÖKBULUT konuşmasında “ iki yıllık dernek yönetimi döneminde yönetimdeki arkadaşlarım ile birlikte birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde herkesee aynı yakınlıkta derneğimizin menfaatlerini ön planda tutarak Köprülü halkına layık olmaya çalıştık. Derneğimizi her alanda güvenilir bir kale konumuna getirme gayretimiz siz ve yönetimdeki arkadaşlarımın gayreti ile gerçekleşmiştir. Ayrıca iki yıllık süreçte derneğimizin dekorasyonunu yptık, derneğimizin tüm borçlarını sıfırladık, iki defa Taşdelen Pikniğini gerçekleştirdik, Ramazan ayında 37 aileye yardım dağıttık, Bölgemiz Ormanlarının kesilmemesi için tüm imkanlarımızı seferber ettik en önemlisi Canibeg Yayla Şenliğinin ruhunu tekrar kazandırdık" Dedi..
Gürbüz GÖKBULUT aldığı tapuyu katılımcılara gösterdiDernek Tapusunın 1/6 hissesi dernek adına aktarıldı
Gürbüz GÖKBULUT konuşmasında ilk Köprülü Derneği Binasını tapusu ilk veren Yücel AKKOÇ olduğunu açıkladı. Derrnek tapusunun adına kayıtlı olan kişiler ile yaptıkları müzakerelerden sonuç çıkmaz iken adına kayıtlı tapuyu ilk veren Yücel AKKOÇ olduğunu genel kurulda duyurdu.

Gültekin ÖZYILDIRIM ve Selçuk ÖZÇELİK Faaliyet Raporlarını sunduFaaliyet raporunu Gültekin ÖZYILDIRIM ve Selçuk ÖZÇELİK birlikte sundular. ÖZYILDIRIM yaptığı konuşmada içimizdeki Allah korkusunu bilerek hesaplarda tüyü bitmemiş yetim hakkının olduğunu düşünerek tüm bilançolarımızı şeffaf ve internet üzerinde sizlerle paylaşarak hesaplarımızı tuttuk. Gelir ve giderleri açıklayan ÖZÇELİK,

2010 Gider : 11.780,26 TL Gelir : 14.042,00 TL.
2011 Gider : 38.906,00 TL. Gelir : 41.740,00 TL.
2012 Gider : 1.676,00 TL. Gelir : 2.280,00 TL
Gelecek olan yönetime toplam kasalarında 5.699.00 TL nakit devir ettiklerini açıkladı.

Terk kadın katılımcı Rukiye KARADOĞANDaha sonra konuşmacılar görüşlerini açıkladılar. Kongıreye katılan tek bayan olan Rükiye KARADOĞAN ilk sözü aldı. KARADOĞAN konuşmasında “Derneğimizin Yirmi yıllık geçmişinde kongıreye katılan tek bayan olarak üzüleyimmi yoksa sevineyimmi bilemiyorum. Dernekte kadın potansiyelini arttırmalı en az yüzde 30 kadın üyenin olması gerekir. Kadınların olmadığı bir hareketin başarılı olmayacağını düşünüyorum. Derneğin kurulduğu ilk yıllarda kadın üyelerin daha çok olduğunu derneğe kadın ruhunun tekrardan kazandırılması gerekir” dedi…

Kurucu Başkan Şakir ÖZYILDIRIMKonuşmacı olarak kürsüye gelen Kurucu Başkan Şakir ÖZYILDIRIM konuşmasına başlarken Derneği kurdukları ilk yıllarda beraber yol arkadaşı olduğu kurucu arkadaşlarını teker teker anarak hepsine ve geçmiş dönemdeki tüm Yönetimlere teşekkür etti. ÖZYILDIRIM konuşmasında “kongıre süreçleri hassas süreçlerdir. Tek isteğimiz bu süreçte 3-4 listenin hazırlanıp birlikte seçime gidilmesidir. Kongırelerde hep demokrasi demokrasi deniliyor. Ama demokrasi istendiğindede altını mutlaka doldurulması gerekir. Gürbüz GÖKBULUT döneminde çok ciddi ve resmi bir süreç başlatılmıştır. Bu sürecin devam etmesi gerekir” dedi… Ayrıca ÖZYILDIRIM dernek Üst Kurulun kurulmasını önerdi.

Zeki ÖZDAĞDernek kurucu üyesi ve eski Başkanı Zeki ÖZDAĞ söz alarak “İstanbulda buluna tüm Köprülülerin bu kongırelere katılmaları gerekir. Biz 1992 yılında bir tohum ektik şimdi bu tohum meyve vermeye başladı. 17 asıl listeninde asgari bir seviyeye indirilmesi gerekir” dedi.

Tahsin POLATDernek eski denetleme Kurulu Başkanı Tahsin POLAT yaptığı konuşmasında “yıllardı hep beraber emek veriyoruz derneğimiz düzelsin. Birbirimizi üzmek ile başarı sağlanamaz. Saygı sevgi çerçevesinde gönül isterki burada 10 listede çıksın kardeşçe mücadele etsin. Canibeg Şenliğinin her yıl yapılmasının gerektiğini belirten POLAT, kimsenin ölüsü ile dirisi ile siyaset yapılmamlı” dedi…

A.Kadir KARADOĞANİstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi A.Kadir KARADOĞAN Söz alarak “Dernek binasının tamami ile dekorasyonun yapılması ve Gölenin en büyük beldesi köprülünın nüfusu oranla üye sayısının çok az olduğu ayrıca derneklerde eğitim Yardımlarının yapılması gerekir “ dedi.

Şahmaran SARIKAYADaha sonra söz alan Şahmaran SARIKAYA “İçimizdeki marjinal gurupları ayıklamalıyız. Derneklerin görevleri sadece gece, piknik olmamalı. Siyaset dede söz sahibi olunmalı Meclis üyeleri, Muhtarlık seçimlerinde aktif rol oynayıp destekler sunmalıdır” dedi.

Konuşmacı olarak söz alan Erkan ÖZÇELİK konuşmasına Göle Köyler Arası Turnuvada yarışan Köprülülü gençleri kutlayarak söze başladı. ÖZÇELİK konuşmasında “ Sadece kongırelerde değil sık sık toplantılar yaparak bir araya gelinmeli. Her etkinlikten sonra mutlaka halk toplantıları yapılmalı öneri eleştirilerimizi yüz yüze yapmalıyız. Aksi taktirde sanal alemde Çamur At İzi Kalsın mantığı ile haksız eleştiriler çıkabilir. Örneğin sanal alemde yapılan bir yorumda “… Canibeg Yaylasında bile takım elbiseli pahalı ve havalı güneş gözlükleri ile şenlik yapmaya eğlenmeye çalışan guruplar ortaya çıkar…” şeklindeki bir yorum yazan kardeşime sormak isterim. Resimlere bakınca eleştiri yapıyorsunuz peki aynı resime bakınca Ardahan Valisi, Ardahan belediye Başkanı, Göle Kaymakamı Göle Belediye Başkanı, Esenyurt Belediye başkan yardımcısı, Garnizon Komutanı, İl Encumenlerinin tamamı, siyasi parti temsilcilerinin seni onura ederek geldikleri Canibeginde kot pantolon üzerinde heriy Potırın baskılı tişortu ilemi karşılansaydı. Aynı Karede neden Köprülü Belediye Divan Başkanı Atanur IRMAKBaşkanı yok sorusunu sormaya neden cüret etmiyorsunuz. Biz Taşdelende pikniğe giderkende spor giyerek gideri. Ama Canibegdede protokol resmiyeti diye bir kural uygulanmıştır.” Dedi. ÖZÇELİK daha sonra önerisinde derneğin tüm geçmiş dönem başkanlarından bir Danışma Kurulu oluşmalıdır dedi. Ayrıca ÖZÇELİK kendisinin hazırlayıp sattığı DVD’lerin mutlaka arşivlerinizde olması gereken bir çalışma olduğuınu, yılda ortalama 25 kişi vefat etmektedir. Yirmi yıl sonra bu görüntülerdeki kişilerin yarısı olmayacağını bir arkadaşımızın iddia ettiği gibi pahalı olmadığını ve Köprülülerden isteyenlere sattıklarını belirtti.

Gürbüz SÜLEYMANOĞLUKongıreye katılan Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz SULEYMANOĞLU söz alarak “Köprülülerin hemen hemen tüm etkinliklerine ve kongırelerine katılırım. Köprülülerin en iyi özelliği eleştirir tartışır ve bu kapıdan çıktıktan sonra kardeş gibi kol kola el ele yoluna devam eder. Bununlada iftihar etmeniz gerekir. Köprülüler için her zaman kapım ve gönlüm açıktır” dedi.

Alihan AKKOÇDaha sonra kürsüye davet edilen Alihan AKKOÇ konuşmasında “Kongrelerimizin birer seçim havasında değil de bir şenlik havasında, bir festival havasında geçmesi gerekir ve bu toplantılara eşlerimiz ile katılmalıyız. Geçmiş yönetimi tebrik ediyor gelecek yeni yönetimede başarılar diliyorum” dedi…

Divan Bşkanı Atanur IRMAK, divan başkanı olarak değil bir birey olarak konuşmak istediğini belirterek “Köprülü Beldesi büyük bir camiadır. Köprülü Derneği ise kimsenin tekelinde değil. Bu göreve Talip olan arkadaşları kutlar başarılar dilerim. Bundan önceki tüm yönetimlere de Köprülü Derneğine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Muzaffer KARAKILIÇDivan üyesi Muzaffer KARAKILIÇ kısa bir konuşma yaparak “bu tür yarışlarda seçimleri kazanmak kadar kaybetmekte olduğunu önemli olan seçimlerden sonra kazanma havasına girmemek ve büyük bir başarı elde etmiş havası yaratmamaktır. Başarı ancak seçildikten sonra yeni yönetime vereceğiniz maddi ve manevi destek ile belli olacaktır.” DeDİ..

Anadolu Şb. Bşk. İlhaN AKKOÇAnadolu şübe Başkanı Divan üyesi İlhan AKKOÇ “şübe olarak yeni yönetime başarılar dilediklerini ve bu süreçte el ele verip köprülüler için elimizde geldiğince çaba sarf edecekleri geçmiş yönetimlere de teşekkür ettiğini” belirtti.

Faaliyet Raporları ibra edildikten sonra dernek yeni yönetimin belirlenmesi için divan adaylardan liste istedi. Orhan ÖZYILDIRIM’ın başkanlığında hazırlanan liste divana sunuldu. Başka liste çıkmayınca tek liste hazırolda bulunan üyelerin oyuna sunuldu. Oybirliği ile Orhan ÖZYILDIRIM dernek başkanlığına Baykan KARAKILIÇ Gençlik kolları başkanlığına seçildiler.

Yeni Yönetim Listesi.
1. Orhan ÖZYILDIRIM (Başkan)
2. Baycan POLAT
3. Atakan ÖZKAN
4. Coşkun ARAS
5. Orhan KARDOĞAN
6. Başar OĞUZ
7. A.Baki KARAKILIÇ
8. Erkan ÖZYILDIRIM
9. Emrah GÖKBULUT
10. Alihan KARAKOYUN
11. Ertunç AKKOÇ
12. Özgür polat
13. Hakan ÖZDAĞ
14. Yüksel IRMAK
15. Özkan ÖZAKDAĞ
16. Bayram ÖZYILDIRIM
17. Baykan KARAKILIÇ (Gençlik Kolları Başkanı)
18. Gürkan ÖZÇELİK
19. Bülent BOZKURT
20. Muammer IRMAK
21. Öztürk ÖZDAĞ
22. Eren ÖZYILDIRIM
23. Ensar KURŞUN
24. Bülent ÖZYILDIRIM
25. Bektaş KARAKOYUN
26. Abuzer TOPÇU
27. Mehmet ÖZYILDIRIM
28. Necati ÖZDAĞ
Yorumlar
alpayozakdag - March 26 2012 09:23:40
Öncelikle orhan özyıldırımı abimi dernek başkanlığından dolayı tebrik ederim .Ama etik olmayan bir seçim yapılmıştır bence 2 yıl görev süresi boyunca niye neden niçin soruları daima sorulacaktır.dernek seçimleri yardımlaşma ve dayanışma değilmidir bu seçimde köyün ne kadarı temsil edildi bence yüzde 10 luk kesimi ordaydı gelmiyenler neden gelmedi gelmeme sebebleri nelerdir bunlar bir düşünülsün .
atanurirmak - March 26 2012 10:26:12
yeni yönetıme başariler dılerım. pazar günü katılan bütün üye lerımız teşekür ederım beşyüz kişiye yakın katılım olduğu kitlenın sagı çerçevesınde 33 soyisım katıldığ kurulden geşmesi görür verici. tabi buda Gürbüz başkan ve arkadaş ların cabası ile olmuştur yeni yönetım biz köprülü lere yakışan leri beklemek ve görmek ve en önemlis canibek yala şenliyi olmasa olmaz lar den biri pazar günki genel kurul de divan başkanlığım de bütün üyelerın isteyidı benım bütün köprülü lerden ricam odurki bizlere yakışan olan bu derney sahip cıkalım atık dernek tapusunu derneye verılmesının bir bahaneiının kalmamsı gerekır bütü köprülü lere saygıler atanur irmak
ozgur polat - March 26 2012 13:54:02
merhaba dostlar biz yönetim olarak her zaman şunu öncelik olarak benimsemişizdir söyleyecek sözü olan her kim olursa olsun gelicek halkımızın içinde halkımızın yüzüne bakarak söyleyecek seçime gelince baya baya etik bir seçim olmuştur her iki adayımızda pı saygılarımlarıl pırıl 2 genç kardeşimizdi sandıklı seçim oldu halkın isteğiyde buydu biz seçimin bütün şartlarını yerine getirdik seçimdir bu birileri kaybedicek birileri kazanacak burda önemli olan kaybedenin kazananı tebrik edip arkandayız demesidir 25 mart köprülü için dönüm noktası olmuştur çok şey değişecek GÜRBÜZ GÖKBULUT tan aldığımız bayrağı daha ilerilere götüreceğiz dernek seçiminin en güzel yanı gençlerimizi derneğimizin kazanması olmuş konreye gelenlerin % 70 gençti buda gürbüz başkanın bir katkısı oldu bize inşallah bizde daha ilerilere götüreceğiz
ozgur polat - March 26 2012 14:20:38
merhaba dostlar 25 mart köprülü için inşallah dönüm noktası olacaktır sevindirici tarafı herhangi bir gerginlik olmadı şenlik havasında geçti gençlerimizin katılımı yüksekti buda sevindiricidir tabi gençlerimizin birlikteliği beraberliği çok önemli dernekçilik zaten halkın kaynaşmasıdır herkesi bir araya getirmektir sözü olanın sözünü söyleyebileceği bir kurumdur halkındır halkın kalacaktır 25 marta damgasını vuran en güzel şeylerden biride RUKİYE KARADOĞAN ablamın konuşmasıydı gerçekten cesaretinden dolayı tebrik ederim biz köprülüler pek alışık değiliz karşımızda bir bayanın konuşmasına tabi dernektir yönetimimizde bayan olması bizim içinde sevindiricidir her zamanda yeri vardır aramızda gelmeyenler için söyleyecek bir yorumum yoktur takdir değerli köprülülü halkınındır biz geldik söyleyecek sözümüzü söyledik Orhan ÖZYILDIRIM da değerli bir kardeşimizdir hep birlikte derneğimizi layik olduğu seviyeye taşıyacağız Gürbüz başkanımızın derneğe yaptığı güzellikleri bize teslim ettiği bayrağı bizde allahın izniyle daha ileri götüreceğiz hiç kimse derneğe küsmesin hepimizin soyadı köprülüdür bunları değilde nasıl köprülüyü ilçe yaparız onu düşünelim saygılarımla
acardag - March 26 2012 19:35:32
Yeni seçilen dernek yönetimine başarılar diliyorum,dernekçilik gönül işidir,bir insan kendi köyü için özveride bulunuyorsa, fedakarlık yapiyorsa, zamanını harciyorsa bu insanlara destek gerekir, yapılan her hizmet köy adına yapılıyor, en kutsal hizmet kendi toplumuna, kendi insanına kendi köyüne yapılan hizmettir, bilinsin vede bilinmesin önemli değil vicdanen rahat olursunuz, ne kadar birbirimizi eleştirsekte birbirimizi kırsakta bir noktada birleşiyoruz yine yüz yüze bakıyoruz, bir cenazemizde bir düğünümüzde bir hastamızda yine tek yürek oluyoruz,kaynaşma, dayanışma açısında derneklerimiz çok önemlidir, tüm Köprülü halkına saygılarımı sunuyorum,
Serinçayır Kültür Dernek Başkanı. Acar DAĞ
ERDEM - March 27 2012 14:02:12
Yönetimi devralan arkadaşlar başarılı olmaları dileğiyle hayırlı olmasını dileyerek beklentilerimi paylaşmak isterim.
yeni yönetimden önçelikli gekletilerim ve beklentiler...
1-Dernek adına www.koprülüdernegi.org adınada web sayfasının alınıp aktif hale getirilmesi.
2-Profesyonel dernek sitesi alınıp üyelerin aktif olarak durumlarının güncellenmesi.
3-dernek yapılanmasını ve tüzüğünü günümüz koşullarına göre yenleyip yapılan yapılanmanın kurullarını sanal ortamdan tüm köylülerimize paylaşımı(gençlik kollar, sosyal hizmetle ve yardım, kadın kolları, eğitim destek birimi, sportif faliyetler ve basın kurulu danışma kurulu v.smiley
4-Köyün büyük şehirlerdeki insan profilinin tüm boyutları ile çıkartılması.
5-Dernek binasının su kaçakalrından arındırlması, sahnedeki örüncek ağlarından temizlenmesi, sabah dokuz akşan on arası sürekli açık kalarak satış yapacak alt yapının kurulması.
6-Yönetimle gelen yönetimle giden bir organizasyon firmasının belirlenmesi ve organizasyonlara destek alınması.
7-Dernek bünyesine bir seyahat acetesi kazandırlıp köye giden gelenlerin bilet tedariği yapılıp para kazandırılıp derneğe destek sağlanması.
8-Dernek çatısı altında hemşerilerimize sigortacılık hizmeti verilmeye çelışılmalıdır.
9- Genel yemekli toplantıların haricinde ticaret yapan dostlarımızla ayrı ayrı yemek organizasyonları yapılmalı.
10-Dernek çatı katına kaliteli bir yönetim katı yapılmalı ve gelen önemli misafirlere değerinde ağırlama yapılmalı.
11- Dış cephesi toplumuza yakışır hale getirilmeli.
12- Ramazan programları düzenlenmeli.
13-Kurban organizasyonalrı yapabilmeliyiz.
14-Irkçılık tartışmalrında sıyrılan sadece hizmet odaklı yönetim hedefi olmalı.
15-dernek bünyesinde en az 2 köylümüze istihdam sağlanmalı.
16-iş ve işçi havuzu oluşturulmalı.
17-farklı spor dallarında takımlar kurmalı ve finanse etmeli.
18-faliyetler için mutlaka sponsorlar bulunmalı.
19-her ay yönetimden dönüşünlü olarak ziyaretler yapılmalı.
20-dernek için bir adet avukatla sözleşme yapılmalı, hukuki işleri şahsi tartışmalardan çıkarmalı...

Bu fikirle şahsi fikirler olup, tüm hemşerilerimizi o niye geldi öbürü niye gelmedi tartışmalrında çıkarıp bir iki yıl daha kaybetmek kime ne kazandırır bilmem hep beraber kaybederiz..

Saygı ve Sevgilerimle

Erdem DEĞİRMENCİ
ildareuno - October 22 2012 07:28:41
mopera7.ru
Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Etkinlik takvimi
Ağustos 2018  Eylül 2018  Ekim2018
PSÇPCCP
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sanal Mezarlık

ÖZYURT PANSİYON

Polat Oto

Reklam

Videoları İzle

Yaylaları İzle

Köprülü Yaylası Videoları için tıkla

Giriş
Kullanıcı Adı

ŞifreHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Şifreni mi unuttun?
Yeni bir tane istemek için buraya basın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

kunt312
08/16/2018 06:31
güncel [url=http://borsacanli.ne
t] borsa canlı [/url] ekranı ile sitemizden borsa verilerini anlık öğrenebilirsiniz.


fikri hoca
11/03/2016 19:16
Yüce ALLAH,a duan hastahanede ve evlerinde hasta olan ve şifa bekleyenlere ALLAH Hayırlı şifalar nasip etsin E FİKRİ HOCA

fikri hoca
11/16/2015 10:07
ARZU VE İSTEYİM/ Tüm hastahanelerden ve evlerinden hasta olan bay ve bayan kardeşlerime yüce ALLAH. tan acil şıfalar dilerim.Dermansız hastalık vermesin İNŞALLAH,amin. E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
10/18/2015 16:23
Hastahanede veya evlerinde hasta olanlara ALLAH,tan hayırlı acil şifalar dilerim.E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
06/26/2015 19:19
tüm hastalara yüce ALLAHtan acil şifalar dilerim E İMAM FİKRİ HOCA