Ana Sayfa · Köşe Yazarları · Dost Siteler · Haber Katagorileri
Ana Menü
Ana Sayfa
Köşe Yazarları
Düğünler Takvimi
Komşularımız
Dost Siteler
Haber Katagorileri
Bize Yazın
Site İçi Arama
Makale Gönder
Haber Gönder
Yararlı Linkler

***KÖPRÜLÜ***
Köprülü Tarihçesi
Köprülüler Rehberi
Köprülü Belediyesi
Köprülü Derneği
Köprülü Tlf.Rehberi
Geleneklerimiz
Manilerimiz
Hastaneler Rehberi
Dêngbej Dinle
Kürtçe Dinle
Kuran Dinle
--------
Ziyaretçi Mesajları
***Resimler **
2008 Videoları -1-
2008 Videoları -2-
2011 Videolar
**Sanal Mezarlık**
Nostalji-1-
Nostalji-2
Anadolu kızları video
En Son İnceleme
Ardahanın Yolları - ...
KÖPRÜLÜ YAYLASINDA B...
Yeni Kanun İle Bilme...
YURT DIŞINDA BULUNAN...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENL...
Anket
Sitede Yayınlanan resimlerden memnunmusunuz?

Evet

Hayır

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Son Fıkralar
Toplam Fıkra -=[23]=-
Yanlış E-Mail
Eyi ki Dik Geldi
Bir Kuru Bir Pilav
Hasta Şikayeti
Poposunda Ne Kalmış?
Bugün Doğan Üyeler
Bugün Doğan Üyemiz Bulunmamaktadır.
FOTO LİMON

OLİMPİYAT

Aras Catering

Yeşil Göle

NAKLİYECİ

Türkiye’de bir ilki Yapacağız
Türkiye’de bir ilki yapacağız

Hazırlık çalışmaları devam eden Ardahan Meclisi’yle ilgili Ardahan’a bağlı ilçe ve belde dernek başkanlarıyla düzenlenen toplantıda konuşan İstanbul Ardahanlılar Derneği Başkanı Tuncer, “Ardahan Meclisi Türkiye için bir ilktir ve benzeri yoktur. Bunu Ardahanlıların başarmasını istiyoruz” dedi.

Merkezi Esenyurt’ta bulunan İstanbul Ardahanlılar Derneği, Ardahan’a bağlı ilçe ve belde dernek başkanlarını, 15 kasım Pazar günü Esenyurt’taki Ardahan Kültür Evi’nde düzenlenen sabah kahvaltısında bir araya getirdi.

Bir süredir altyapı çalışmaları sürdürülen Ardahan Meclisi’yle ilgili düzenlenen kahvaltıya İstanbul Ardahanlılar Derneği Başkanı Tuncer Dağ ve yönetim kurulu üyeleri, Hoçvan Dernekler Federasyonu (HOÇ-FED) Başkanı Osman Avşar, Damal Derneği Başkanı Cuma Yılmaz, Posof Derneği Başkanı Adnan Kaynar, Göle Derneği Başkanı Bülent Sarıtaç, Çıldır Derneği Başkanı Ercan Demir, Hanak Derneği Başkan Yardımcısı Togay Çoban, Hasköy (Hoçvan) Derneği Başkanı Halit Avşar ve Köprülü Derneği Başkanı Yücel Akkoç katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ve Ardahan Meclisi hakkında dernek başkanlarına bilgiler veren İstanbul Ardahanlılar Derneği Başkanı Tuncer Dağ, Ardahan Meclisi’ne giden yolda dernek başkanlarına önemli görevler düştüğünü söyledi.

Dağ: Ardahanlılar başaracak
Konuyla ilgili daha önce Aradahanlı olan çeşitli meslek gruplarıyla toplantılar düzenlediklerini belirten Dağ, “Biz daha önce bu konuyu çeşitli komitelerle tartıştık, siyasilerimizi, mali müşavirlerimizi, eğitimcilerimizi, işadamlarımızı çağırdık ve toplantılar düzenledik. Ardahan Meclisi, köy ve ilçeler dahil olmak üzere Ardahan’a bağlı 245 yerleşim alanından birer temsilci alarak oluşacak. Bu yapının oluşabilmesi için ilçe ve belde başkanlarımıza önemli görevler düşüyor. Köylerden alınacak temsilcilerin belirlenmesini ilçe derneklerimizin ve HOÇ-FED’in yapması gerekiyor. Onların önerileri doğrultusunda temsilciler belirlenecek” dedi. Kurulacak olan Ardahan Meclisi’nin Türkiye için bir ilk olduğunu ve bir benzerinin bulunmadığını kaydeden Dağ, “Bunu Ardahanlıların başarmasını istiyoruz” diye konuştu.

HOÇ-FED: Doğru bir oluşum
Dağ’ın ardından söz alan dernek başkanları da Ardahan Meclisi’ne yönelik düşüncelerini dile getirdiler. Ardahan’ın birlikteliğine en başından beri sıcak baktıklarını vurgulayan Hoçvan Dernekler Federasyonu (HOÇ-FED) Başkanı Osman Avşar, “Bu gerekli, niye gerekli? Mevcuda baktığımız da klasik dernekçilik anlayışını aşamadığımızı görüyoruz, bunu aşmak için bir çıkış yakalamamız gerekiyor. Böyle bir oluşum da doğru bir şeydir. Organlarımızla görüşeceğiz, bu oluşuma daha aktif destek verme konusunda karar çıkarsa onu da yapacağız” şeklinde konuştu.

Damal Derneği: Birlikte çalışacağız
Damal Derneği Başkanı Cuma Yılmaz da Ardahan Meclisi’ne sıcak bakan dernek başkanları arasındaydı. “Burada örgütlü bir toplumu yaratma söz konusu, bireysellikten çıkıp kitleselliğe dönüşme çabasını çok önemsiyorum” diyen Yılmaz, Damal’a bağlı köy dernekleriyle iletişime geçeceklerini ve Ardahan Derneği’yle birlikte Ardahan Meclisi konusunda ortak çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Posof Derneği: desteğimiz sizinle
Ardahan Meclisi çalışmalarını “İyi niyetli bir çaba” olarak tanımlayan Posof Derneği Başkanı Adnan Kaynar, “İyi niyetle yola çıkmışlardır, inşallah bu iyi niyet devam eder biz de her zaman arkalarında oluruz. İşleri zordur ama yapılamayacak değildir. Ben bugün yönetimde varım, yarın olmayabilirim ama şahsım olarak desteğimi her zaman vereceğim” diye konuştu.

Göle Derneği “Federasyon” istedi
Göle Derneği Başkanı Bülent Sarıtaç, Ardahan Meclisi’nin 245 kişiyle çalışmasının zor olacağını düşündüğünü söyledi. “245 kişiyi bir ya da iki kez anca toplayabilirsiniz” diyen Sarıtaç, örgütlenme çalışmasının Ardahan Meclisi yerine Ardahan dernekler Federasyonu şeklinde olması gerektiğini söyledi. Sarıtaç, “Bu yapıyı bir çekirdeğe dönüştürmek gerekiyor. Ardahan Meclisi’ni bir delege yapısı olarak görüp, bir yönetim kurmak, bir tüzük ve bir çalışma planı hazırlamak ve bunun sonucunda da yeni bir yapıyı oluşturmak gerekiyor. Bu yeni yapının adı da Ardahan Dernekler Federasyonu olmalıdır” dedi.

Çıldır Derneği: Bu fikir çok güzel
Ardahan Meclisi fikrini çok beğendiklerini belirten Çıldır Derneği Başkanı Ercan Demir ise, ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini bildirdi. “Bu fikir bence çok güzel, çalışmalar devam ediyor ve başarılı olunacağına inanıyorum” diyen Demir, “Düşünün ki Ardahan’ın bütün ilçelerinden ve köylerinden temsilciler var ve bunlar birlikte çalışmalar yürütecekler. İnşallah bunu başaracağız. Çıldır Derneği olarak bu fikre çok sıcak bakıyoruz. Önce kendi içimizde köy derneklerine bunu anlatacağız daha sonra da yönetim kurulu içerisinde bir komite oluşturarak çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.

Hanak Derneği: Meclisin asli görevi ne olacak?
Mazareti dolayısıyla kahvaltıya katılamayan Hanak Derneği Başkanı Güner Özmen’in adına kahvaltıya katılan Hanak Derneği Başkan Yardımcısı Togay Çoban, Hanak Derneği’nin şu aşamada çekimser konumda olduğunu ifade etti. Dernek Başkanı Güner Özmen’in bazı sorular sorduğunu belirten Çoban, “Yönetim kurul toplantısında bu konu gündeme geldiğinde sayın başkanımız, “Ardahan Meclisi’nin amacı nedir, ileride yasal olarak nasıl şekillenecek, bu oluşum hukuki bir sorun yaratır mı, bu süreç acaba federasyonlaşmaya mı gidecek?” şeklinde sorular yöneltti. Ardından da ilçe ve belde dernek başkanlarıyla beraber konuşulup federasyon konusunda çalışma yapılmasının daha doğru olacağını söyledi. Ayrıca, “Türkiye’de Ardahan Meclisi’nin bir emsali var mı? Bu çalışma olduğu zaman da bunun başkanlığı nasıl olur, yönetimi nasıl olur, üyeleri nasıl olur, bu meclisin Ardahan yararına nasıl çalışmalı olur?” şeklinde sorular da yöneltti. Tabi ben aynı zamanda Ardahan Derneği’nin yönetiminde olduğum için yeterince anlattım ama Hanak Derneği’nin görüşleri şu an için böyle” diye konuştu.

Hasköy Derneği: Bu işin adı federasyondur
Ardahan Derneği’nin yakından takip ettiğini ve çalışma şekillerini çok beğendiğini belirten Hasköy (Hoçvan) Derneği Başkanı Halit Avşar, “Ne bölge derneklerinde ne de başka bir yerde ben bu şekilde bir çalışmayı ne duydum ne de rastladım” dedi. Federasyondan yana olduğunu da belirten Avşar, “Ardahan Meclisi’nin gideceği yer sayın Göle Dernek başkanının da dediği gibi federasyondur” diye konuştu.

Köprülü Derneği: Meclis ne zaman kurulacak?
Köprülü Derneği Başkanı Yücel Akkoç’ta konuşmasına Halit Avşar gibi Ardahan Derneği’nin öven sözlerle başladı. “Sayın Tuncer Dağ ve yönetimi, uzun süredir cumartesi ve Pazar günlerini bu meclise harcıyor, sırf Ardahan Meclisi oluşsun diye evlerinde çocuklarıyla beraber kahvaltı yapmıyorlar” diyen Akkoç, Ardahan Meclisi’yle ilgili ise şunları söyledi: “Örgütlü toplumun oluşabilmesi için önce bireylerin örgütlenmesi lazım, Ardahan Derneği de önce bizleri örgütlüyor peşinden de Ardahan Meclisi oluşacaktır. Benim de kafamda bazı soru işaretleri var; 245 kişilik Ardahan Meclisi’nin dernekler yasasındaki yeri nedir? Bu meclisin asli görevi ne olacak? Oluşturulacak komisyonların görevleri neler olacak? Son olarakta bu meclis ne zaman kurulacak, bununla ilgili tarih belli mi?”
Konuşmaların ardından söz alan İstanbul Ardahanlılar Derneği Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Şimşek, Ardahan Meclisi Nasıl Olmalı başlıklı toplantılardan edindikleri görüş ve öneriler doğrultusunda bir taslak hazırladıklarını söyledi. Taslağın hemen hemen şekillendiğini belirten Şimşek, hafta içerisinde dernek başkanlarına taslakla ilgili bilgi verileceğini ve kafalarda oluşan soru işaretlerinin giderileceğini söyledi.

Ardahan Derneği Basın Yayın Bürosu
Yorumlar
Henüz bir yorum gönderilmemiş.
Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Etkinlik takvimi
Ağustos 2018  Eylül 2018  Ekim2018
PSÇPCCP
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sanal Mezarlık

ÖZYURT PANSİYON

Polat Oto

Reklam

Videoları İzle

Yaylaları İzle

Köprülü Yaylası Videoları için tıkla

Giriş
Kullanıcı Adı

ŞifreHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Şifreni mi unuttun?
Yeni bir tane istemek için buraya basın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

kunt312
08/16/2018 06:31
güncel [url=http://borsacanli.ne
t] borsa canlı [/url] ekranı ile sitemizden borsa verilerini anlık öğrenebilirsiniz.


fikri hoca
11/03/2016 19:16
Yüce ALLAH,a duan hastahanede ve evlerinde hasta olan ve şifa bekleyenlere ALLAH Hayırlı şifalar nasip etsin E FİKRİ HOCA

fikri hoca
11/16/2015 10:07
ARZU VE İSTEYİM/ Tüm hastahanelerden ve evlerinden hasta olan bay ve bayan kardeşlerime yüce ALLAH. tan acil şıfalar dilerim.Dermansız hastalık vermesin İNŞALLAH,amin. E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
10/18/2015 16:23
Hastahanede veya evlerinde hasta olanlara ALLAH,tan hayırlı acil şifalar dilerim.E İMAM FİKRİ HOCA

fikri hoca
06/26/2015 19:19
tüm hastalara yüce ALLAHtan acil şifalar dilerim E İMAM FİKRİ HOCA